راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

بهترین خوابگاه‌های قبرس شمالی برای دانشجویان 2023

مسیر: آتی لایف » تحصیل » بهترین خوابگاه‌های قبرس شمالی برای دانشجویان 2023
بهترین خوابگاه‌های قبرس شمالی برای دانشجویان

قبرس شمالی یکی از بهترین مقصدهای دانشجویان ایرانی برای مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود که برای تحصیل در آن نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد. همچنین هزینه تحصیل پائین در قبرس شمالی یکی دیگر از دلایلی بوده که دانشجویان برای تحصیل در سال 2023 میلادی به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور باشند. زیبایی و امنیت بالا در قبرس شمالی نیز از دلایل دیگر برای مهاجرت به قبرس شمالی بوده. در این مقاله به جزئیاتی در رابطه با بهترین خوابگاه‌های قبرس شمالی برای دانشجویان در سال 2023 خواهیم پرداخت.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه مدیترانه شرقی

خوابگاه‌های قبرس شمالی از دکوراسیون مدرنی برخوردار هستند و از خدمات مختلف آن می‌توان به نظافت و خشک‌شویی، اینترنت، تلویزیون، تلفن، تهویه هوا و غیره اشاره کرد. دانشگاه مدیترانه شرقی یکی از دانشگاه‌های دولتی شهر فاماگوستا در قبرس شمالی است که سه مجموعه خوابگاهی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.
دانشگاه مدیترانه شرقی با نام اختصاری EMU سه مجموعه خوابگاهی خود را در انواع پسرانه، دخترانه و مختلط به دانشجویان خود عرضه می‌کند. ساختمان‌های این خوابگاه‌های دولتی از اتاق‌های یک، دو، سه و چهارنفره برای اقامت دانشجویان تشکیل شده است که هرکدام از آن‌ها به‌صورت جداگانه دارای سرویس بهداشتی، سالن تلویزیون و آشپزخانه هستند.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک در شهر لفشکا در قبرس شمالی قرار دارد و جزو یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌رود. این دانشگاه دارای مجموعه خوابگاه دانشجویی شناخته شده در سطح اروپاست که در محوطه خود 14 ساختمان برای اسکان دانشجویان فراهم کرده و نیمی از آن‌ها ویژه پسران و نیم دیگر مخصوص دختران است. دانشگاه خاور نزدیک با نام اختصاری NEU بیش از 4500 دانشجو را برای سکونت در این ساختمان‌ها پذیرش دارد که از امکانات متنوعی بهره‌مند است.
این امکانات در سطوح مختلفی به دانشجویان ارائه می‌شود که عبارت‌اند از:

  • خوابگاه لوکس.
  • خوابگاه استاندارد.
  • خوابگاه اقتصادی.
  • سوئیت دانشجویی.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه گیرنه

دانشگاه گیرنه در قبرس شمالی که یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی و خصوصی به شمار می‌رود هرساله دانشجویان بسیاری را پذیرش می‌کند. مجموعه خوابگاهی دانشگاه آمریکایی گیرنه (GAU) با نام Park Palace Residence در مسافت کوتاهی از دانشگاه قرار دارد و یکی از لوکس‌ترین خوابگاه‌های دانشجویی قبرس شمالی محسوب می‌شود.
این مجموعه خوابگاهی دارای 6 ساختمان است که ظرفیت بالای 4000 دانشجو را در خود جای می‌دهد. اتاق‌های تعبیه شده در این مجموعه به‌صورت یک، دو، سه و چهارنفره است و هر اتاق دارای امکانات مختلفی ازجمله میز غذاخوری، میز تحریر، تخت و کمد اختصاصی، تلویزیون و مبل 2 نفره است.

خوابگاه دانشجویی در نیکوزیا

در خوابگاه‌های دانشجویی قبرس شمالی نیاز به پرداخت هزینه هنگفت نیست و بسته به امکانات و تعداد نفرات در اتاق این هزینه‌ها متفاوت است. نیکوزیا به عنوان پایتخت قبرس شمالی و بزرگ‌ترین شهر قبرس تنها شهری است که در کشور قبرس غیرساحلی محسوب می‌شود.
البته این شهر به دو بخش تقسیم شده که بخش شمالی آن در اختیار ترک‌ها و بخش جنوبی آن متعلق به اقوام یونانی در قبرس است. نیکوزیا دارای بهترین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بوده که برای حضور دانشجویان بین‌المللی خود، خوابگاه‌های متعددی را طراحی کرده است.

خوابگاه دانشجویی در فاماگوستا

یکی از شهرهای بزرگ و اصلی کشور قبرس شمالی را می‌توان فاماگوستا نام برد که به شهر دیوارهای بزرگ شهرت دارد و به نام‌های ماگوسا یا گازی ماگوسا نیز معروف است. شهر فاماگوستا دارای یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های قبرس شمالی به نام دانشگاه مدیترانه شرقی است که همین باعث شده خوابگاه‌های دانشجویی بسیاری در این شهر تأسیس شود. این شهر را می‌توان دانشجویی‌ترین شهر قبرس شمالی نام برد که دانشجویان داخلی و خارجی بسیاری را در خود جای داده است.
از خوابگاه‌های متعدد این شهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Prime Living – Luxury Stident Housing.
  • Alfam Dormitories.
  • Evole Park.
  • Popart Dorms.
  • Ramen Dormitory – Orgenci Yurdu.
  • و غیره.

سخن پایانی

تقریباً می‌توان گفت که تمام دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی خدمات اقامتی و خوابگاه را برای دانشجویان خارجی خود مهیا می‌کنند. این نکته نیز قابل ذکر است که زندگی در خانه اجاره‌ای با زندگی در خوابگاه دانشجویی تفاوت‌هایی دارد و برای سکونت در خوابگاه‌های قبرس شمالی باید قوانین خاص آن را رعایت کرد. در حالت کلی تمامی خوابگاه‌های قبرس شمالی برای دانشجویان در سال 2023 میلادی از اینترنت پرسرعت، پرسنل نظافتی و امنیت 24 ساعته برخوردار است و هر کدام از خوابگاه‌های ذکر شده امکانات متنوعی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم