راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

معرفی بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » تحصیل » معرفی بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی
معرفی بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی

با توجه به اینکه قبرس شمالی در چند سال اخیر پیشرفت زیادی در تمام زمینه‌ها داشته است، دانشجویان بسیاری برای مهاجرت و تحصیل به آن ورود کرده‌اند. قبل از پرداختن به بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی این نکته را نیز باید بگوئیم که علاقه و تلاش هر فرد در انتخاب رشته او تأثیر فراوانی دارد. دانشگاه‌های قبرس شمالی نیز به دلیل امکانات بسیاری که برای دانشجویان فراهم کرده‌اند، به مقصد بسیاری از مهاجرین برای تحصیل تبدیل شده است. در ادامه در رابطه با بهترین رشته‌های این کشور خواهیم پرداخت.

رشته‌های پردرآمد قبرس شمالی

قبرس شمالی کشوری با ثبات اقتصادی بوده که نرخ بیکاری و تورم بسیارکمی را داراست و هزینه زندگی در این کشور نیز بسیار کم‌تر از دیگر کشورهای اروپائی است. بسیاری از مشاغل خصوصی در کشور قبرس شمالی از بازار شغلی بهتری برخوردارند که از آن جمله می‌توان به معماری، مهندسی عمران، داروسازی، مدیریت هتل و صنعت گردشگری اشاره کرد.

دانشگاه‌های قبرس شمالی برای بیش‌تر رشته‌های تحصیلی خود تا ۵۰ درصد بورسیه در نظر گرفته‌اند و ما در ادامه به بررسی بهترین رشته‌های تحصیلی خواهیم پرداخت.

علوم اجتماعی

این رشته دانشگاهی از شاخه‌های علوم است که به مطالعه، بررسی و آنالیز رفتار افراد و اجتماع‌های کوچک‌تر می‌پردازد. از زیرشاخه‌های مهم و مشهور رشته علوم اجتماعی می‌توان به مطالعات انسانی، باستان‌شناسی، تاریخ، اقتصاد و مطالعات جغرافیایی اشاره کرد.

علوم اجتماعی رشته‌ای است که به‌ صورت پیشفرض در هر کشور و هر نقطه از جهان تدریس می‌شود و در قبرس شمالی نیز به‌عنوان یک رشته پیشفرض وجود دارد.

علوم کامپیوتر و IT

رشته علوم کامپیوتر و IT در سراسر جهان جزو رشته‌های پرطرفدار محسوب می‌شود و با توجه به شغلی با درآمد بالا و رضایت‌بخش، جزو رشته‌های پر متقاضی در قبرس شمالی به شمار می‌رود. سیستم‌های فعلی در قبرس شمالی با توجه به اینکه اکثراً به سیستم‌های کامپیوتری تبدیل شده است، باعث شده رشته علوم کامپیوتر و IT از اهمیت بیش‌تری برخوردار باشد.

این رشته در همه حوزه‌های کاری، دانشگاهی، امکانات شهری و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد و هر روز اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کند.

آموزش و پرورش

با توجه به اینکه قبرس شمالی کشوری است که به‌ تازگی استقلال‌ یافته و نیاز شدیدی به خودکفایی در امور سیستم آموزش‌ و پرورش دارد، بنابراین رشته آموزش‌ و پرورش از مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور محسوب می‌شود. نیاز به متخصصین درزمینه آموزش در مدارس، دانشگاه‌ها و هر نوع موسسه آموزشی دولتی و خصوصی باعث شده رشته آموزش‌ و پرورش از جمله رشته‌های مهم در کشور قبرس شمالی به شمار رود.

همچنین به خاطر نیاز آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای و به‌روزرسانی نظام آموزشی در تمام مقاطع و زمینه‌ها، رشته آموزش‌وپرورش در قبرس شمالی یک نیاز اساسی خواهد بود.

مهندسی و تکنولوژی

یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی رشته‌های متنوع مهندسی و به‌ویژه رشته مهندسی کامپیوتر است که به‌عنوان مهارت مورد نیاز در کشور قبرس شمالی مورد توجه قرار دارد. علاوه بر مهندسی کامپیوتر کلیه رشته‌های مهندسی در قبرس شمالی که با تکنولوژی ارتباط مستقیمی دارند، جزو بهترین رشته‌های تحصیلی در این کشور محسوب می‌شوند.

از رشته‌های مهندسی در قبرس شمالی می‌توان به برق، مکانیک، عمران، شیمی و غیره اشاره کرد که برای متقاضیان مهاجرت به قبرس آینده‌های شغلی و تحصیلی درخشانی به همراه خواهد داشت.

مهمان‌ نوازی و هتلداری

با توجه به اینکه کشور قبرس شمالی جزو کشورهای توریست‌خیز در آسیا و اروپا محسوب می‌شود و سالانه تعداد زیادی از گردشگران از کشورهای مختلف به قبرس شمالی می‌روند، رشته‌های مهمان‌ نوازی و هتلداری جزو برترین رشته‌های تحصیلی محسوب می‌شوند. همچنین در کنار نیروهای کار در مباحث ذکر شده، نیاز به افراد دارای مدرک تحصیلی و متخصص هرروز بیش‌تر از قبل می‌شود و به خاطر ایده‌ پردازی آنان صنعت گردشگری و مهمان‌ نوازی پیشرفت قابل‌ توجهی خواهد داشت.

سخن پایانی

کشور قبرس شمالی به عنوان یک کشور در حال توسعه همه‌ ساله پذیرای تعداد زیادی از افراد برای تحصیل شده و یکی از دلایل آن نیز وجود دانشگاه‌های بین المللی با استانداردهای بالای آموزشی بوده است. شما می‌توانید با تحصیل در بهترین رشته‌ها در دانشگاه‌های پیشرفته قبرس شمالی و با پایان دوره تحصیلی خود، برای کار به هر کجای دنیا که میخواهید بروید. البته اگر قصد ماندن در کشور قبرس شمالی را دارید باید رشته‌های کاربردی را برای تحصیل در آن انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی در این کشور کار پیدا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

ویزای تحصیلی قبرس شمالی

ویزای تحصیلی قبرس شمالی

امروزه بحث بورسیه و مهاجرت به کشورهای دیگر برای تحصیل ما بین تعداد بسیاری از دانشجویان ایرانی بسیار رایج شده است. یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های

انواع سند ملکی در قبرس شمالی

انواع سند ملکی در قبرس شمالی

قبرس شمالی به‌عنوان یکی از سریع‌ترین اقتصادهای در حال رشد در اتحادیه اروپا ثبت شده است. این کشور از انتظارات بین‌المللی فراتر رفته است؛ زیرا

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم