راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

سرمایه‌گذاری خرید هتل در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » کار و سرمایه گذاری » سرمایه‌گذاری خرید هتل در قبرس شمالی
سرمایه‌گذاری خرید هتل در قبرس شمالی

با توجه به دیدنی‌های بسیار در قبرس شمالی و صنعت پررونق گردشگری در این کشور، سرمایه‌گذاری از راه خرید هتل در این کشور می‌تواند دارای منفعت زیادی برای شما باشد. سرمایه‌گذاری در این کشور در سال‌های اخیر گسترده‌تر شده و بسیاری از افراد در رابطه با مالیات‌های پرداختی، فواید و مزایای سرمایه‌گذاری، چگونگی این امکان و غیره دچار درگیری ذهنی شده‌اند. در این مقاله به بررسی سرمایه‌گذاری از طریق خرید هتل در قبرس شمالی می‌پردازیم و شما را به همراهی در این مقاله دعوت می‌کنیم.

سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی

با وجود اینکه کشور قبرس شمالی در برابر دیگر کشورهای اروپایی کم‌تر توسعه‌یافته است، اما در طی چند سال گذشته مقامات این کشور پتانسیل بالایی از موقعیت استراتژیک قبرس شمالی را به نمایش گذاشته‌اند. به‌صورتی که بسیاری از افراد به سرمایه‌گذاری در این کشور روی آورده‌اند و مهاجرت از راه سرمایه‌گذاری به قبرس شمالی را انتخاب کرده‌اند.

از راه‌های سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه‌گذاری با خرید ملک.
 • سرمایه‌گذاری با ثبت شرکت.
 • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی.
 • سرمایه‌گذاری با خرید اوراق قرضه دولتی.

مزایای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی

یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، از راه خرید هتل صورت می‌گیرد که نه‌ تنها برای شما دارای منفعت است بلکه برای دولت قبرس شمالی نیز سودآور خواهد بود.
از مزایای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی می‌توان موارد زیر اشاره کرد:

 • خرید ملک به‌صورت اقساطی در قبرس شمالی.
 • درآمدزایی از طریق خرید ملک در قبرس شمالی.
 • رونق بالای بازار املاک در قبرس شمالی.
 • اقامت دائمی با خرید ملک در قبرس شمالی.
 • دریافت سند قطعی.
 • عرضه سند به صورت عرصه و اعیان.
 • هزینه زندگی کم‌تر در قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی و دیگر کشورهای همسایه.
 • کیفیت بالای مدیریت کسب‌وکار برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم.
 • سطح بالای امنیت.
 • حق گرفتن وام مسکن برای سرمایه‌گذاران تا یک دوره 10 ساله.
 • تنوع زیاد و امکان تعویض واحدهای پیش‌خرید تا قبل از تحویل.
 • امکان دسترسی به بهترین دانشگاه‌ها و مؤسسات.
 • سفری آسان‌تر نسبت به اروپا و انگلیس با توجه به شرایط حال حاضر ایرانیان.
 • قانون وراثت ملک خریداری‌شده در قبرس شمالی.

مالیات خرید ملک در قبرس شمالی

معمولاً هنگام خرید ملک در قبرس شمالی شما با چهار نوع مالیات مواجه خواهید شد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. سه نوع از این مالیات‌ها توسط خریدار پرداخت می‌شود و یکی از آن‌ها توسط فروشنده ملک صورت می‌گیرد.
این مالیات‌ها عبارت‌اند از:

Stamp Duty

هنگام خرید ملک در قبرس شمالی و در زمان امضای قرارداد شما باید مبلغی را به میزان نیم درصد از قیمت ملک به اداره مالیات قبرس بپردازید. مالیات Stamp Duty باید تا 21 روز پس از امضاء قرارداد پرداخت شود و درغیر این صورت شما باید جریمه 3 برابری آن را بپردازید.

Title Transfer Fee

این نوع مالیات، مالیاتی است که خریدار ملک باید به‌منظور ثبت مالکیت به اداره ثبت املاک قبرس پرداخت کند.
مالیات Title Transfer Fee به میزان 6 درصد از قیمت ملک در قبرس محاسبه می‌شود و فردی که برای اولین بار قصد سرمایه‌گذاری خرید هتل در قبرس شمالی را دارد می‌تواند به‌جای 6 درصد، تنها 3 درصد مالیات به اداره ثبت املاک پرداخت کند.

VAT

مالیات VAT درواقع همان مالیات بر ارزش‌افزوده است و در هنگام تحویل کلید ملک در قبرس شمالی باید پرداخت شود. این نوع مالیات توسط اداره مالیات قبرس از شما دریافت می‌شود و مقدار آن 5 درصد از قیمت ملک خواهد بود.

Capital Gains

آخرین مالیات موردبحث، مالیات Capital Gains است که به آن مالیات سرمایه می‌گویند. این نوع مالیات معمولاً توسط شرکتی که قصد خرید و سرمایه‌گذاری ملک را دارید پرداخت می‌شود. شرکت‌ها معمولاً متحمل مالیات 5 درصد قیمت ملک می‌شوند و این مالیات برای اشخاص حقیقی به 3 درصد قیمت ملک می‌رسد. بنابراین این مالیات مربوطه به فروشنده ملک خواهد بود و خریدار لازم نیست بابت آن مبلغی را پرداخت کند.

سخن پایانی

با توجه به موقعیت مناسب قبرس شمالی از نظر آب و هوایی و امنیت، این کشور می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد. با گسترش دانشگاه‌های بین‌المللی و صنعت گردشگری در قبرس شمالی تقاضا برای سرمایه‌گذاری در چند سال اخیر افزایش پیدا کرده است. همچنین ساخت هتل‌های لوکس 5 و 7 ستاره در قبرس شمالی باعث شده بسیاری از افراد تصمیم به سرمایه‌گذاری از راه خرید هتل در قبرس شمالی بگیرند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی

شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی

دندانپزشکی یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی است که متقاضیان بالایی در بین دانشجویان داخلی و خارجی دارد. دانشگاه‌های قبرس شمالی که دوره‌های

هزینه های زندگی در قبرس شمالی

هزینه های زندگی در قبرس شمالی

بیشتر افرادی که قصد مهاجرت به کشور قبرس شمالی دارند همواره با این سؤال که هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی چگونه است مواجهه هستند. شما

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم