راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

معرفی انواع بورسیه تحصیلی قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » تحصیل » معرفی انواع بورسیه تحصیلی قبرس شمالی
معرفی انواع بورسیه تحصیلی قبرس شمالی

کشور قبرس که بخشی در قاره آسیا و بخشی در قاره اروپا واقع‌شده است، یکی از مقاصد دانشجویانی است که به دلیل هزینه ارزان و مناسب مدرسه نمی‌توانند هزینه زیادی برای تحصیل خود بپردازند. افراد می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی مختلفی در این کشور استفاده کنند.

بورسیه‌های تحصیلی عموماً به کسانی ارائه می‌شود که بر اساس توانایی و فعالیت‌های تحصیلی خود می‌توانند برای این  گزینه اقدام کنند. از طرفی اگر دانش‌ آموز بتواند در طول تحصیل معدل بالا و فعالیت‌های قابل قبولی از خود نشان دهد مشمول بورسیه یا تخفیف دانشگاه می‌شود.

بورسیه تحصیلی قبرس شمالی شامل شهریه، خوابگاه، غذا، حمل و نقل و ثبت کتب درسی دانش آموزان می‌باشد. این بورسیه‌ها می‌توانند به مدت یک سال برای دانشجو ادامه داشته باشند. کمک هزینه‌ها می‌تواند ۵۰٪، ۷۵٪ یا ۱۰۰٪ از شهریه دانشجویان را پوشش دهد.

اما دلیل واقعی این بورسیه چیست؟ در واقع این بورسیه‌ها می‌توانند انگیزه موفقیت در دانش آموز را ایجاد کنند و دانشجویانی که نتایج خوبی کسب می‌کنند می‌توانند از آن نهایت استفاده را ببرند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی

قبرس یکی از بزرگترین جزایر دریای مدیترانه است. این کشور دارای سواحل زیبا، غذاهای عالی، مردمانی خون گرم و مهمان‌ نواز است. کشور قبرس در 30 سال گذشته پیشرفت زیادی در زمینه آموزش داشته است به‌ طوری‌ که نیمی از جمعیت آن دارای تحصیلات عالی هستند.

از طرفی هزینه تحصیل در قبرس بسیار مناسب بوده و کسانی که توانایی انتخاب دانشگاه گران قیمت را ندارند می‌توانند از دانشگاه قبرس استفاده کنند. روش تحصیل در دانشگاه‌های کشور به این صورت است که هر دانشگاه شرایط ثبت نام خود را در سایت خود ارائه کرده است و شما می‌توانید با مطالعه شرایط هر دانشگاه از وضعیت ثبت نام مطلع شوید.

درصورتی‌ که فرد شرایط ثبت‌نام دارد می‌تواند در محل موردنظر برای پذیرش اقدام کند. در صورت موافقت دانشگاه، نامه پذیرش برای دانشجو صادر می‌شود. پس از دریافت نامه پذیرش دانشجو، دانشگاه از طرف دانشجو برای ویزا اقدام می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه در قبرس شمالی

مدارک زیر برای ثبت‌نام هر دانشجو در دانشگاه‌های این کشور موردنیاز است:

 • گذرنامه معتبر
 • کپی پاسپورت
 • عکس سایز پاسپورت
 • فرم درخواست پذیرش با امضای دانشجو
 • مدارک تحصیلی
 • بیمه درمانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • انگیزه نامه

دانشجویان این کشور پس از گرفتن مجوز اجازه تحصیل‌ دارند. ویزای تحصیلی در قبرس توسط اداره مهاجرت در قبرس صادر می‌شود. دانشجو باید لیست مدارک خود را برای تحصیل به دانشگاه یا کالج موردنظر خود ارسال کند و سپس دانشگاه درخواست ویزای تحصیلی را به اداره مهاجرت ارسال می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی

مدارکی که دانشجو باید برای اخذ بورسیه ارسال کند به شرح زیر است:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه درخواست
 • عکس در سایز پاسپورت
 • مدارک تحصیلی

معرفی انواع بورسیه تحصیلی قبرس شمالی

یکی از مهم‌ترین گزینه‌های دانشجویان بین‌المللی (به‌ویژه ایرانیان) در سال‌های گذشته تحصیل در قبرس شمالی است. دانشگاه‌های قبرس شمالی به دلیل هزینه‌های تحصیلی مقرون‌ به‌ صرفه، جوایز مختلف مانند بورسیه و موقعیت خود در جزیره‌ای زیبا با آب‌وهوای زیبا مورد توجه اکثر مردم قرار می‌گیرد. وزارت آموزش‌ و پرورش و ورزش در جمهوری ترک قبرس شمالی بر اساس عملکرد و پتانسیل دانشجویان بین‌المللی بورسیه تحصیلی به آن‌ها اعطا می‌کند.

قبرس یکی از کشورهایی است که ایرانیان می‌توانند با استفاده از بورسیه در دانشگاه‌های آن تحصیل کنند. اکثر دانشگاه‌های قبرس برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان بورسیه تحصیلی ۵۰ درصد یا بیشتر در نظر گرفته است.

این بورسیه دانشگاه قبرس به این دلیل اعطا می‌شود که ایران جزو کشورهای جهان سوم است و شرایط خاصی برای دریافت آن وجود ندارد و تمامی متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند. علاوه بر این بورسیه ۵۰ درصدی، دانشگاه‌های این کشور در مقاطع مختلف دیگر هم به دانشجویان بورسیه می‌دهند.

بسته به سن، سطح تحصیلات، رشته تحصیلی، مدرک زبان، معدل و غیره، شما واجد شرایط دریافت بورسیه‌های مختلف خواهید بود. به‌طور کلی در قبرس شمالی به دانشجویان دو نوع بورسیه تحصیلی کامل و بورسیه جزئی تعلق می‌گیرد.

بورسیه تحصیلی قبرس در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی در دوره‌هایی مانند لیسانس معمولاً کمتر از سایر دوره‌ها است و می‌توان گفت در این مرحله نادر است و بیشتر در سطح پیشرفته ارائه می‌شود. اما کدام دانشگاه این بورسیه‌ها را ارائه می‌دهد؟ شرایط ثبت‌نام دانشگاه چیست؟ آیا دانشگاه بورسیه می‌دهد؟

کسانی که مایل به دریافت بورسیه تحصیلی در مدرک لیسانس در قبرس هستند باید از روز اول در شرایط ثبت‌نام دانشگاه خود را بررسی کنند. گاهی اوقات دانشگاه مقصد در این مقطع نمی‌تواند بورسیه بدهد و دانشجو مجاز به دریافت نیست.

بورسیه تحصیلی در قبرس برای مقطع کارشناسی ارشد

یکی از جذاب‌ترین چیزها برای دانشجویان بین‌المللی این است که می‌توانند در حین تحصیل بورسیه دریافت کنند. در دانشگاه‌های قبرس شمالی اگر نمره بین‌المللی بالاتر از سه و نیم داشته باشید می‌تواند از این بورسیه‌ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد استفاده کند. دانشگاه بین المللی قبرس یکی از این دانشگاه‌هاست که به دانشجویان بین‌المللی بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بورسیه تحصیلی به‌عنوان تخفیف در شهریه اعطا می‌کند.

بورسیه‌ها درواقع برای تشویق دانشجویان موفق طراحی‌شده‌اند. دانشجویان با معدل بالا و مدرک زبان پیشرفته می‌توانند از این دوره‌ها استفاده کنند. بورسیه‌های دیگری نیز برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

در دانشگاه بین‌المللی قبرس، دانشجویان بین‌المللی حق دریافت 50 درصد از شهریه دانشگاه را دارند. نوع دیگر بورسیه در این کشور بورسیه‌های ورزشی است که به افراد دارای سوابق ورزشی بین‌المللی ارائه می‌شود. دانشگاه‌های سایر کشورهای اروپایی مانند نروژ و اتریش اکنون رایگان هستند. گزینه رایگان تحصیلی دیگر در آلمان مانند اتریش یا هلند است.

بورسیه تحصیلی در قبرس برای مقطع دکترا

تعداد بسیارکمی از افرادی هستند که برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام می‌کنند و به فکر بورسیه نیستند. این به این دلیل است که در این مرحله بورس تحصیلی زیادی وجود دارد. یک فرد با توجه به رزومه و فعالیت‌هایی مانند مقالات علمی می‌تواند از بسیاری از این بورسیه‌هابهره‌مند شود.

در این مرحله، او در صورت داشتن معدل بالای 3.5می‌تواند برای بورسیه از دانشگاه اقدام کند. این بورسیه می‌تواند50 تا 100 درصد هزینه‌های دانشجو را پوشش دهد. دانشگاه بین‌المللی قبرس یکی از دانشگاه‌هایی است که در این مقطع به دانشجویان بورسیه می‌دهد.

سخن آخر

دانشجویان باید توجه داشته باشند که اعطای بورسیه تحصیلی کاملاً در اختیار دانشگاه بوده و امکان دریافت ۱۰۰% بورس برای هیچ دانشجویی وجود ندارد. دانشجویان می‌توانند با تلاش برای پذیرش در دانشگاه‌های مختلف شانس خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی افزایش دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

دانشگاه های برتر قبرس شمالی

دانشگاه های برتر قبرس شمالی

در کشور قبرس شمالی تعداد بسیار زیادی دانشگاه بین‌المللی و معتبر وجود دارد. در چند سال گذشته متقاضیان بسیار زیادی تمایل به ادامه تحصیل در

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم