راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

انواع سند ملکی در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » کار و سرمایه گذاری » انواع سند ملکی در قبرس شمالی
انواع سند ملکی در قبرس شمالی

قبرس شمالی به‌عنوان یکی از سریع‌ترین اقتصادهای در حال رشد در اتحادیه اروپا ثبت شده است. این کشور از انتظارات بین‌المللی فراتر رفته است؛ زیرا اقتصاد آن تنها در سه سال پس از بحران اقتصادی ویرانگر سال 2013 بهبود یافت. یکی از مهم‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور خرید املاک و مستغلات است. اما در این نوع سرمایه‌گذاری، احتیاط زیادی لازم است. زیرا سند مالکیت در قبرس شمالی حتی از قیمت ملک نیز مهم‌تر است.

هزینه تنظیم سند

یکی از امن‌ترین کشورهای جهان برای زندگی قبرس شمالی است و طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، این کشور از نظر ایمنی جهانی و محیط پاک در رتبه پنجم در بین تمام کشورهای جهان قرار دارد. نبود جرم و جنایت و شرایط مساعد زندگی ازجمله مزایایی است که این کشور را نزد همگان محبوب کرده است.
هنگام خرید ملک در قبرس شمالی، خریدار با هزینه‌های مختلفی روبرو می‌شود. اولین قدم استخدام یک مشاور مجرب برای انجام این کار است. برخی از هزینه‌ها شامل هزینه‌هایی است که مشاور شما به سازمان‌ها و دفاتر مرتبط برای دریافت گواهی‌ها و مدارک لازم می‌پردازد.

انواع سند مالکیت در قبرس شمالی

دولت قبرس شمالی در سال 2021، رسماً خاطرنشان می‌کند که تنها یک نوع سند در قبرس شمالی وجود خواهد داشت که “سند ملی جمهوری قبرس شمالی” است. بااین‌حال، سایر اسناد همچنان معتبر هستند و توجه به عنوان سندی که خریداری می‌کنید ضروری است.

سند ملکی ترکیش (Turkish Title)

این سند یکی از گران‌ترین و درعین‌حال معتبرترین اسناد املاک در قبرس شمالی است. زیرا سند ترکی برای ترک‌های واقعی ساکن قبرس شمالی است. به‌عبارت‌دیگر هر دو ملک در قبرس شمالی قرار دارند و مالک آن اهل این کشور است؛ بنابراین اموال سند ترکی هیچ‌گونه تعارضی ندارد و با ملک دیگری معاوضه نمی‌شود.
هنگامی‌که ملکی با عنوان ترکی خریداری می‌کنید، مستقیماً با مالک ترک صحبت خواهید کرد که این یک امتیاز ارزشمند است.

سند ملکی خارجی

اروپایی‌ها به‌ویژه انگلیسی‌ها قبل از جنگ در سال 1974 در قبرس املاک و زمین‌هایی برای خود خریداری کردند که این روزها به‌عنوان اسناد ملکی خارجی و در دسته اسناد بین‌المللی قبرس قرار می‌گیرد. صاحبان املاک خارجی به‌اندازه ترک‌ها محدود هستند و تنها حدود 3 درصد از زمین‌های جزیره قبرس شمالی سند مالکیت خارجی دارد و این اسناد قیمت بالایی به خود اختصاص داده‌اند. این سند به‌اندازه سند ترکی ارزشمند و معتبر است.

سند ملکی معاوضه‌ای (Exchange)

مذاکراتی بین دو کشور انجام شد و مقرر شد برای این زمین و اموالی که شهروندان در آن سوی قبرس داشتند، بهایی پرداخت شود. با توجه به ارزش آن ملک، ملکی در کشور فعلی خود به صاحب آن داده شد یا به ساکنان آن قسمت فروخته شد. به این نوع اسناد، سند اموال معاوضه می گویند و انتقال را رسمی و قانونی می کند.

سند ملکی تخصیص (Tahsis)

در هر جنگی سربازان جان و پول از دست می‌دهند. به همین دلیل کشورها پس از جنگ به سربازان و خانواده‌های آنها کمک می‌کنند.
پس از جنگ 1974، دولت قبرس شمالی اقداماتی را برای حمایت از خانواده‌ها و سربازان انجام داد. به‌عنوان‌مثال، دولت قبرس شمالی دارایی‌های خود را به سربازان، خانواده‌های آنها، افرادی که برای اقامت از جمهوری ترکیه آمده‌اند و افرادی که از جنوب به شمال آمده‌اند و هیچ دارایی ندارند، وقف کرده است. این اسناد به‌عنوان اسناد تعیین ملک شناخته می‌شوند.

سند ملکی معلق (TMD)

اگر می‌خواهید ریسک‌های غیرمنطقی انجام دهید، مطمئن شوید که ملکی را با اسناد مالکیت معلق خریداری می‌کنید! همان‌طور که از نام آن پیداست، آنها وضعیت خاصی ندارند و توسط هیچ‌یک از ایالت‌های قبرس شمالی و جنوبی به رسمیت شناخته نمی‌شوند؛ بنابراین، خرید آن ممکن است در آینده نگران‌کننده باشد، زیرا اگر ادغام این دو کشور با تغییرات سیاسی در قبرس در آینده با موفقیت اجرا شود، ممکن است قرارداد ملکی معلق گم‌شده و لغو شود.

سخن آخر

تمام اسناد مربوط به توزیع اسناد برای محدودیت مبادله، خرید و فروش به خارجی‌ها یا مهاجران وجود دارد، زیرا خود دولت این اسناد را پس از جنگ فقط بین مهاجران ترک و بازماندگان جنگ توزیع کرده است.
پس از سال 1974، حاکمیت قبرس شمالی 38 درصد از جزیره را در برمی‌گرفت و در سال 2020 منطقه متروک ماراش یا واروشا به ریاست تاتارها افتتاح شد و پس از 46 سال همه اظهارنظر کردند. درصورتی‌که افراد ساکن در این منطقه دارای خانه، زمین یا مغازه تجاری باشند، طبق ارزیابی، حق استفاده و یا انتقال آن را به دولت قبرس شمالی دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

تحصیل رایگان در قبرس شمالی

تحصیل رایگان در قبرس شمالی

با اخذ بورسیه تحصیلی به‌ راحتی می‌توانید در دانشگاه‌های معروف این کشور به‌ صورت رایگان تحصیل کنید و جالب است بدانید که این کشور یک

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم