راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

کار دانشجویی در قبرس شمالی: روشی ساده برای کاهش هزینه ها

مسیر: آتی لایف » کار و سرمایه گذاری » کار دانشجویی در قبرس شمالی: روشی ساده برای کاهش هزینه ها
کار دانشجویی در قبرس شمالی: روشی ساده برای کاهش هزینه ها

بدون تردید تحصیل در قبرس شمالی برای شما و بسیاری دیگر، ایده آل ترین انتخاب خواهد بود. بورسیه‌های تحصیلی، بخشی از دغدغه دانشجویان را برطرف می‌کند. اما با توجه به هزینه‌های تحصیلی سالانه که بین ۳٬۰۰۰ الی ۲۲٬۰۰۰ یورو است. برای گذران زندگی در این کشور، باید بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه درآمد داشته باشید.

طی این مقاله به بیان شرایط، مدارک و ایده آل‌ترین مشاغل دانشجویی می‌پردازیم تا به کمک این اطلاعات، انتخاب درستی برای کار دانشجویی داشته باشید.

شرایط اصلی کار دانشجویی در کشور قبرس شمالی

درصورتی‌که تمام اقدامات لازم برای مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی را انجام دادید، می‌توانید برای مدت‌زمان۲۰ ساعت در طول هفته به‌صورتنیمه‌وقتکارکنید تا بخشی از مسائل اقتصادی را حل کنید. توجه  داشته باشید، برای انجام این کار نیمه‌وقت، باید مجوز داشته باشید.

البته در ویزای دانشجویی شما به‌عنوان دانشجو یکی از معتبرتریندانشگاه‌های بین‌المللی قبرس شمالی، این مجوز قید نشده و برای دریافت مجوز کار، باید اقدام کنید. سیر دریافت مجوز کار، توسط کارفرما اخذ می‌شود. براساس قوانین قبرس شمالی کارفرما می‌تواندبه‌اندازه۵۰ درصد از ظرفیت محل کار خود، دانشجو استخدام کند.

مدارک لازم برای دریافت مجوز کار دانشجویی

مهم‌ترین مدرک برای اخذ مجوز کار دانشجویی در کشور قبرس شمالی، عبارت هستند از:

 • پاسپورت
 • ارائه مجوز اقامت معتبر و رسمی
 • دریافت قرارداد کار و امضاء آن توسط شما و کارفرما
 • ارائه جدول زمانی تمام کلاس ‌های دانشجویی

پس‌ از آنکه قرارداد کار توسط شما و کارفرما، امضاء شد. این قرارداد را به همراه پاسپورت، کارت اقامت و برنامه کلاس‌های خود به اداره کاریابی منطقه ارسال می‌کنید. سپس کارمندان این اداره، مدارک شما را مورد ارزیابی قرار داده و سرانجام تأیید یا رد کردن درخواست کار شما را، اطلاع خواهند داد.

لیست کارهای دانشجویی قبرس شمالی

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های ذهنی دانشجویان کسب درآمد به‌ واسطه شغل مناسب است. شما با انتخاب شغل‌های پاره‌وقت، می‌توانید به این هدف برسید. دانشجویانی مانند شما براساس قوانین کشور قبرس در طول روزهای کاری یک هفته، ۲۰ ساعت و هنگام تعطیلات بین ۳۶ تا ۴۰ ساعت، می‌توانند کار کنند.

البته میزان درآمد با توجه به نوع شغل و مدت‌زمانی که مشغول به‌کار هستید، متغیر است. اما درآمد شما در کارهای دانشجویی به‌صورت میانگین، برای هر ساعت ۵ یورو خواهد بود. لیست شغل‌های دانشجویی در قبرس شمالی، شامل موارد زیر است:

 1. پیک موتوری
 2. راننده تاکسی
 3. کارشناس خرید خودرو
 4. کارگر مزارع
 5. دستیار حسابدار
 6. مراقبت از سالمندان
 7. برنامه‌نویسی
 8. نظافتچی هتل

نتیجه‌گیری

کشور قبرس شمالی به لحاظ سطح رفاه زندگی و تحصیل، می‌تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد. درصورتی‌که این کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کردید، می‌توانید برای گذراندن زندگی خود به سراغ مشاغل دانشجویی بروید. برای انجام این کارها، باید شرایط و مدارک لازم را فراهم کنید که به بخشی از اطلاعات لازم جهت انجام کار دانشجویی کشور قبرس شمالی، در مقاله اشاره شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

معرفی دانشگاه خاور نزدیک

معرفی دانشگاه خاور نزدیک

احتمالاً نام دانشگاه خاور نزدیک قبرس یا NEU، را شنیده‌اید. این دانشگاه، یکی از معتبرترین دانشگاه‌های قبرس شمالی به شمار می‌آید. مجهزترین دانشکده‌های این دانشگاه،

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم