راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

آشنایی با انواع قوانین مالیاتی کشور قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » کار و سرمایه گذاری » آشنایی با انواع قوانین مالیاتی کشور قبرس شمالی
آشنایی با انواع قوانین مالیاتی کشور قبرس شمالی

در چند سال اخیر قبرس شمالی به دلیل سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و تابعیت، از رونق و شکوفایی قابل توجهی برخوردار شده است. همین دلیل باعث شده انواع قوانین مالیاتی قبرس شمالی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها که تمایل به مهاجرت دارند، جالب باشد. در این مقاله شما را با نظام مالیاتی حاکم بر قبرس شمالی برای افراد حقیقی و حقوقی آشنا می‌کنیم و برای افرادی که قصد خرید و فروش در این منطقه را دارند نیز مرور این مقاله توصیه می‌شود.

نظام مالیاتی در قبرس شمالی

بر طبق قوانین مالیاتی قبرس شمالی، هر شرکت موظف است که هر ساله مبلغی را به‌ عنوان مالیات پرداخت کند و عدم پرداخت این مبلغ موجب ضررهای هنگفت و حتی باطل شدن مجوز فعالیت شرکت می‌شود. از این‌ رو مهم‌ترین قانون ثبت شرکت در قبرس شمالی را می‌توان قوانین مربوط به امور مالیاتی آن دانست.

متفاوت بودن قوانین مالیاتی در قبرس شمالی نیز بسیار جالب است، برای مثال می‌توان گفت که IBC ها دارای مالیات یک درصد بر درآمد هستند ولی شرکت‌های منطقه آزاد از پرداخت آن معاف‌اند. همان‌طور که مشاهده کردید شرایط امور مالیاتی در قبرس شمالی بر وفق مراد شرکت‌های منطقه آزاد پیش می‌رود ولی یادمان نرود که همه‌ی شرکت‌ها پیش از مورخ ۳۰ ژوئن هر سال باید مالیات دولت را بپردازند.

مالیات ملک در قبرس شمالی

در هنگام خرید ملک در قبرس شمالی، سه نوع مالیات باید پرداخت شود که یکی از آن‌ها توسط فروشنده و دو نوع دیگر توسط خریدار پرداخت می‌شود. در ادامه با هزینه‌های مالیاتی که پس از خرید ملک در قبرس شمالی باید پرداخت کنید آشنا خواهید شد:

تمبر مالیاتی

هنگام خرید ملک در قبرس، باید به میزان نیم درصد از قیمت ملکی که خریداری کردید، به شرکتی بپردازید که ملک آن را خریداری نمودید. این مبلغ باید تا ۲۱ روز پس از امضاء قرارداد پرداخت شود و اگر این مهم صورت نگیرد، به‌ جای نیم درصد باید ۱.۵ درصد مالیات بپردازد.  

 مالیات بر ارزش‌افزوده

این مالیات هم توسط خریدار پرداخت می‌شود و هنگامی‌که کلید ملک به شما تحویل داده شد، باید به‌ اندازه ۵ درصد قیمت ملک به اداره مالیات قبرس بپردازید و به آن مالیات بر ارزش‌ افزوده می‌گویند.

سود سرمایه

آخرین مالیاتی که در حوزه ثبت ملک باید پرداخت شود مربوط به فروشنده است و اغلب توسط شرکتی که قصد خرید ملک از آن را دارید، پرداخت می‌شود. این نوع مالیات که به آن مالیات سرمایه نیز می‌گویند، برای شرکت‌ها ۵ درصد و برای اشخاص حقیقی ۳ درصد مبلغ ملک خواهد بود.

پایین بودن مالیات یکی از مزایای زندگی در قبرس شمالی

با اینکه در سال‌های گذشته قوانین حاکم بر قبرس تغییر پیدا کرده است و با قوانین اتحادیه اروپا هماهنگ شده، ولی باز هم برای سرمایه‌گذاری کمپانی‌ها و شرکت‌ها گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. یکی از دلایل محبوبیت قبرس شمالی نیز پایین بودن میزان مالیات در آن است که باعث شده صاحبان کسب‌ و کار و همچنین سرمایه‌گذاران از این موضوع بسیار خرسند شوند و این منطقه را برای مهاجرت انتخاب کنند.

قوانین مالیاتی در قبرس شمالی

یکی از نکات سیستم مالیاتی در اتحادیه اروپا، در قبرس شمالی پیداست، به‌ طوری‌ که آستانه مالیات بر درآمد در این کشور، ۱۹.۵۰۰ یورو بوده و این کمک‌ هزینه بزرگی محسوب می‌شود. درآمد پائین تر از این مقدار نشان می‌دهد شخص هیچ‌گونه مالیاتی نباید بپردازد و درآمد بالاتر از ۱۹۵۰۰ یورو باعث می‌شود مالیات بر درآمد با نرخ تصاعدی مطلوب محاسبه شود.

جالب است بدانید ساکنین قبرس شمالی می‌توانند از مزایای متعدد مالیاتی نیز از جمله کسر آن و حتی معافیت‌های سخاوتمندانه برخوردار شوند. با توجه به اینکه قبرس پایین‌ترین نرخ مالیات بر درآمد شرکت را در بین اروپائیان دارد، این منطقه جزو سودمندترین سیستم‌های مالیاتی برای شرکت‌ها محسوب می‌شود.

سخن پایانی

همان‌طور که مشاهده کردید قوانین مالیاتی مختلفی در قبرس شمالی برای افراد حقوقی یا حقیقی و افراد یا شرکت‌ها وجود دارد که به‌نوبه‌ی خود برای هر ارگان یا فردی مزایا و معایبی را دارد. توصیه می‌کنیم با آگاهی کامل از شرایط خود، بهترین انتخاب را برای خود و خانواده‌ی خود بگیرید و می‌توانید برای آگاهی بیش‌تر و مطمئن شدن از تصمیم خود با مجموعه ما ارتباط برقرار کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

معرفی دانشگاه بین‌المللی قبرس شمالی

معرفی دانشگاه بین‌المللی قبرس شمالی

دانشگاه بین‌المللی قبرس (Cyprus international university) یکی از برترین دانشگاه‌های قبرس است که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیداکرده است. این دانشگاه به‌اختصار دانشگاه CIU

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم