راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

خرید ملک در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » قبرس شمالی » خرید ملک در قبرس شمالی
خرید ملک در قبرس شمالی

روند خرید ملک در قبرس شمالی آن‌قدرها که به نظر می‌رسد پیچیده نیست؛ در واقع بسیار هم ساده است. شهروندان خارجی حق دارند ملک دلخواهشان را در قبرس شمالی انتخاب کنند و در این خصوص هیچ محدودیتی در زمینه خرید زمین، ویلا، آپارتمان، مراکز تجاری یا سرمایه‌گذاری ملک برای آنها وجود ندارد. در فرآیند خرید ملک در قبرس شمالی، مهم است که با قوانین املاک قبرس شمالی آشنا باشیم و مشاور خوبی در این زمینه داشته باشیم. در این مطلب به اطلاعاتی که برای خرید ملک در قبرس شمالی باید بدانید اشاره می‌کنیم.

خرید ملک در قبرس شمالی

مهم‌ترین قدم، صرف نظر از نوع ملک، انتخاب ملکی است که اسناد آن با قوانین و مقررات قبرس شمالی مطابقت داشته باشد. مرحله اول توافق بر سر قیمت، شرایط پرداخت، پُرکردن فرم رزرو برای خرید ملک و پرداخت سپرده توافقی است که معمولاً بیشتر از ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند نیست. مرحله بعدیِ فرآیند خرید، امضای قراردادِ ثبت‌شده و دریافت رسید پرداخت وجه شما است.

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

تور ۵ روزه

تور 5 روزه‌ قبرس شمالی با آتی لایف

۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند

پرداخت مبلغ رزرو اولیه

۳۰ درصد وجه

پرداخت 30 درصد از قرارداد

پرداخت مابقی مبلغ

پرداخت مابقی مبلغ بین 3 تا 7 سال

 

آیا خرید ملک در قبرس شمالی امن است؟

بله؛ اگر می‌خواهید بدون مشکل ملکی در قبرس شمالی بخرید، باید شرایط و مراحل آن را به‌درستی بدانید. هنگام خرید ملک در خارج از کشور، بسیار طبیعی است که شک داشته باشید و بخواهید از خطرات احتمالی اطلاع داشته باشید. خرید ملک در قبرس شمالی از نظر قانونی امن است و شما از حقوق مالکیت کامل بر املاک خود برخوردار هستید. علاوه بر این اعضای خانواده شما می‌توانند پس از مرگ شما اموال غیرمنقول شما را در قبرس شمالی به ارث ببرند. به‌عبارت‌دیگر، حقوق مالکیت ملک شما تحت ضمانت دولتی در قبرس شمالی است. به‌طورکلی باید بگوییم که خرید ملک در قبرس شمالی با قوانین حاکم بر این کشور، امن و بسیار مناسب است.

شاخص تولید ناخالص داخلی قبرس

نمودار زیر شاخص تولید ناخالص داخلی قبرس شمالی را از سال 2012 تا 2020 نشان می‌دهد.

شاخص تولید ناخالص داخلی قبرس
شاخص تولید ناخالص داخلی قبرس

انواع سند مالکیت در قبرس شمالی

قبرس شمالی انتخاب‌های زیادی برای خریداران ملک در قبرس ارائه می‌دهد. روند خرید ملک در قبرس شمالی با توجه به سند مالکیت ملک متفاوت است. انواع سند ملکی در قبرس شمالی عبارتند از: سند مالکیت ترکی (در مالکیت ترک‌ها قبل از سال ۱۹۷۴)، سند خارجی (در مالکیت اروپایی‌ها یا سایر خارجی‌ها)، سند قبرسی (به‌عنوان غرامت به ترک‌های قبرسی)، سندهای TDM (اعطا شده به مهاجران ترک و طبقه کارگران در سال ۱۹۷۵)، سند اجاره‌ای (که می‌شود آن را با اجاره ۴۹ ساله خریداری کرد) و سند آزاد (به‌وسیله قرارداد شخصی با صاحب‌خانه).

قیمت خرید ملک در قبرس شمالی

قیمتِ خرید ملک، بسته به نوع ملکی که خریداری می‌شود متفاوت است. اگر ملک جدیدی خریداری می‌کنید، باید مالیات آن را بپردازید اما در صورت خرید ملک دست‌دوم که مالک قبلی پیش‌تر این هزینه‌ها را پرداخت کرده، نیازی به پرداخت مالیات نیست. به طور کلی قیمت ملک در قبرس شمالی در سال ۲۰۲۲ از حداقل ۳۸۰۰۰ پوند برای خانه‌های کوچک با قدمت بنای زیاد شروع می‌شود. قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز گیرنه ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ پوند و خارج از مرکز گیرنه از ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند است. قیمت هر متر مربع ویلاهای خصوصی بین کارشیاکا و کاتالکوی نیز از ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ پوند است. به‌طورکلی قیمت ملک در قبرس شمالی بیش از هر زمان دیگری در حال افزایش است و این افزایش قیمت در گیرنه سریع‌تر از هر منطقه دیگری در قبرس شمالی دیده می‌شود.(قیمت های ذکر شده مربوط به تابستان ۱۴۰۰ می‌باشد)

انواع ملک قابل فروش در قبرس شمالی

واحدهای استودیو آپارتمان

  • به عبارتی به استودیو آپارتمان، سوئیت نیز گفته می‌شود که واحدهای آپارتمانی با متراژ زیر 50متر مربع را شامل می‌شود. سوئیت‌های آپارتمانی دارای یک فضای یکپارچه بدون اتاق خواب می‌باشند. قیمت استودیو به صورت میانگین از 40،000 پوند شروع می‌شود. این قیمت پایه است و باتوجه به پروژه‌های مختلف و امکانات هر پروژه، قیمت‌ها متفاوت می‌باشد. در واقع قیمت این نوع ملک به تومان، با در نظرگرفتن نرخ پوند در تابستان 1400 حدودا 1،450،000،000 می‌باشد. این نوع واحدها (استودیو آپارتمان) مناسب‌ترین انتخاب برای افرادیست که به دنبال خرید ملک ارزان در قبرس شمالی هستند.

واحدهای آپارتمانی یک خواب

  • واحدهای آپارتمانی یک خواب، که قیمت پایه آنها از 58،000 پوند می‌باشد،(قیمت این ملک به تومان با درنظر گرفتن نرخ پوند در تابستان 1400 حدودا 2،204،000،000  می‌باشد). که این قیمت باتوجه به موقعیت پروژه، امکانات به کار رفته و زمان تحویل آن متفاوت است. کمترین متراژ برای واحدهای یک خواب 65 متر مربع می‌باشد.

واحدهای آپارتمانی دو خواب

  • واحدهای آپارتمانی دو خواب، با متراژ حدود 90 متر مربع از حدود 75000 پوند شروع می‌شود.(قیمت این ملک به تومان با درنظر گرفتن نرخ پوند در تابستان 1400 حدودا 2،850،000،000 می باشد). موقعیت پروژه، امکانات بکار رفته در آن و همچنین تاریخ تحویل آن در تعیین قیمت ملک تاثیرگذار است.

واحد پنت هاوس

  • واحد پنت هاوس که متراژ آنها از حدود 300 مترمربع شروع می‌شود. واحدهای آپارتمانی لوکس و مدرنی که در اکثر پروژه‌های آپارتمانی مدرن موجود هستند. قیمت پنت هاوس معمولا از 150هزار پوند شروع می‌شود و آیتم‌های مختلفی از جمله متراژ، امکانات به کار رفته در آن و موقعیت پروژه در تعیین قیمت نهایی آن می‌تواند تاثیرگذار باشد.(قیمت های ذکر شده مربوط به تابستان ۱۴۰۰ می‌باشد)

خانه های ویلایی

  • خانه های ویلایی؛ پایین‌ترین متراژ برای خانه های ویلایی 100 متر می‌باشد با قیمت پایه 110 هزار پوند (معادل حدودا 4،120،000،000 تومان با احتساب نرخ پوند در تابستان 1400) شامل واحدهای ویلایی 2، 3، 4 و 5 خواب می‌باشد. قیمت نهایی خانه های ویلایی در قبرس شمالی با توجه به موقعیت پروژه ای که ملک در آن قرار گرفته و همچنین امکانات به کار رفته در آن متفاوت می‌باشد.

مدارک لازم خرید ملک در قبرس شمالی

فرم اطلاعات شخصی، کپی صفحه اول پاسپورت، کپی سند مالکیت واحد انتخاب شده از روی نقشه پروژه، گواهی کیفری از کشور محل اقامت شما لازم است. در تمام مسیر مشاور شما کمک می‌کند تا تمام فرم‌ها را مطابق با قوانین جاری پر کنید.

شاخص کنترل نرخ فساد در قبرس

نرخ فساد از استانداردها و شاخص‌هایی است که می‌تواند در تصمیم ِ سرمایه گذاری شما موثر باشد. نمودار زیر شاخص کنترل نرخ فساد در کشور قبرس شمالی است که بازه‌ای بین 2.5- تا 2.5+ را داراست و هرچه به سمت مثبت پیش برویم، نشان دهنده کنترل بیشتر و همچنین شرایط بهتری است که بر سیستم قضایی کشور حاکم است.

نمودار کنترل نرخ فساد در قبرس
نمودار کنترل نرخ فساد در قبرس

نحوه دریافت اقامت جمهوری قبرس شمالی

 اگر قصد دارید هر بار به مدت ۹۰ روز یا کمتر از ملک قبرس شمالی خود بازدید کنید و قصد کار در این کشور را ندارید، فقط به ویزای بازدیدکننده ۳۰ روزه نیاز دارید که به‌طور خودکار به افراد از همه ملیت‌ها پس از ورود داده می‌شود. بااین‌حال، اگر قصد دارید دوره‌های زمانی منظمی بیش از ۹۰ روز را در قبرس شمالی سپری کنید، باید برای اجازه اقامت موقت درخواست دهید. دریافت این اقامت برای همه ملیت‌ها بسیار راحت است. کافی است یک حساب بانکی محلی در قبرس شمالی با مبلغی مشخص باز کنید که نشان می‌دهد قادر به تأمین مالی خود در طول یک سال هستید و تست‌های سلامت و آزمایش خون شما سالم باشد. البته اقامت موقت به شما اجازه کار یا راه‌اندازی کسب‌وکار در قبرس را نمی‌دهد و در صورت تمایل باید ویزای کار یا افتتاح شرکت را اخذ کنید.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

املاک قبرس شمالی نه تنها نویدبخش سرمایه‌گذاری عالی برای سرمایه‌گذاران است، بلکه غذاهای تازه، هوای آفتابی و گرم، ساکنان محلی مهربان و نرخ جنایت پایین، می‌تواند آن را تبدیل به یک مقصد محبوب برای نقل‌مکان و بازنشستگی کند. برخلاف برخی از کشورهای دیگر مانند دبی، پرتغال و یونان که در آن‌ها شهروندی می‌فروشند یا حقایق غیرواقعی را برای سرمایه‌گذاری در ملک وعده می‌دهند، قبرس شمالی نکات مثبت زیادی دارد که آن را بسیار محبوب می‌کند و کشوری است که دائما در حال رشد است.

نتیجه‌گیری

به‌طورکلی در قبرس شمالی اگر که به دنبال سرمایه‌گذاری برای بازدهی بالا یا بازدهی اجاره‌ای هستید، منطقه گیرنه مکانی است که باید در نظر داشته باشید. مکان‌هایی مانند اسِنتِپه، لفکه گازیوِرن یا اسکله بیشتر برای سرمایه‌گذاران خارجی و نه برای سرمایه‌گذاران داخلی و دور از دانشگاه‌ها و نقاط گردشگری هستند که برای سرمایه‌گذاری با بازده بالا توصیه نمی‌شوند. بهترین راه برای خرید خانه به‌طور مطمئن، این است که از یک مشاور امن برای خرید خانه در قبرس کمک بگیرید.

سوالات متداول

آیا خرید ملک در قبرس شمالی امن است؟

خرید ملک در قبرس شمالی از نظر مقررات امن است و شما از حقوق مالکیت کامل بر املاک خود برخوردار هستید.

قیمت خرید ملک در قبرس شمالی به چه صورت است؟

قیمت آپارتمان در مرکز گیرنه 1000-1200 پوند و قیمت آپارتمان خارج از مرکز گیرنه از 800 تا 1000 پوند در هر متر مربع است.

مدارک لازم خرید ملک در قبرس شمالی چیست؟

برای درخواست مجوز خرید نامه خطاب به وزارت کشور، فرم اطلاعات شخصی، کپی صفحه اول پاسپورت، کپی سند مالکیت، طرح سایت، گواهی کیفری از کشور محل اقامت شما لازم است.

منابع

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار ارزان‌تر است و همین دلیل موجب شده بسیاری از دانشجویان ایرانی

آنچه درخصوص آتی لایف یا انجمن تجار و سرمایه‌گذاران زندگی می‌گویند.

نظرات مشتریان آتی لایف

آنچه دیگران درخصوص آتی لایف یا انجمن تجار و سرمایه‌گذاران زندگی می‌گویند. بسیار خرسندیم که تلاش ما در آتی لایف، آمار رضایت‌مندی نزدیک به 98

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم