راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

معرفی کشور قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » قبرس شمالی
معرفی کشور قبرس شمالی

قبرس جزیره‌ای است که در سال ۱۹۶۰ استقلال یافت و به‌عنوان یک کشور مستقل اعلام شد. البته کشور قبرس از طرف اتحادیه اروپا به‌عنوان یک کشور به رسمیت شناخته‌نشده است. اما این کشور توانست با مشارکت یونان و ترکیه به‌عنوان یک کشور به رسمیت شناخته شود. مساحت کشور قبرس ۹۲۵۱ کیلومتر است. این کشور سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه به‌حساب می‌آید که دارای باغ‌های زیتون و درختان مرکبات و جنگل‌های کاج و تمیزترین سواحل اروپا و کوه‌های پوشیده از درخت کاج است. قبرس سالم‌ترین آب‌وهوا را دارا است. این کشور دارای انواع آب‌وهوای معتدل مدیترانه‌ای زمستان‌های آن معتدل و تابستان‌های گرم خشک دارد.

جغرافیای قبرس شمالی

اما در مورد جغرافیای این کشور باید بیان کنیم که کشور قبرس تقریباً در ۷۵ کیلومتری جنوب ترکیه و ۱۰۵ کیلومتری غرب روسیه و ۳۸۰ متری شمال مصر واقع‌شده است. این کشور در بین قاره آسیا و اروپا و آفریقا قرارگرفته و سواحل بسیار زیبا و جذابی دارد. البته توجه داشته باشید که سواحل کشور قبرس بسیار تمیز و معروف است. پایتخت این کشور شهر نیکوزیا است. در حقیقت نکته مهم این است که این جزیره سومین جزیره بزرگ به‌حساب می‌آید و جمعیت بسیار زیادی دارد و جمعیت آن 1,170,000 نفر می‌باشد. این کشور به علت جغرافیایی که دارد در تابستان‌ها آب‌وهوای گرم و خشک در زمستان‌ها آب‌وهوای معتدل دارد و محصولات کشاورزی نظیر سیب‌زمینی زیتون گندم و جو و مرکبات در زمین‌های کشور قبرس کشت می‌شوند.

تاریخ کشور قبرس شمالی

کشور قبرس علت اینکه موقعیت مکانی خوبی درگذشته داشت موردحمله آشوری‌ها و مصری‌ها و عثمانی‌ها و همچنین بیزانسی‌ها قرار می‌گرفت. درواقع امپراتوری عثمانی در سال ۱۸۷۸ میلادی کشور قبرس را در برابر تهدید روسیه به انگلیس‌ها درازای حمایت آنها اجاره داد. زمانی که جنگ جهانی شروع شد کشور انگلستان قبرس را تصرف کرد. اما در سال ۱۹۶۰ مردم بومی این کشور را از تسلط انگلیس آزاد کردند. به‌این‌ترتیب این کشور بر پایه مشارکت جوامع یونانی و ترک اداره شد. نکته مهم این است که کشور قبرس شمالی به علت اینکه سال‌ها در تصرف انگلیس بوده است.

ساختار حکومت کشور قبرس شمالی

این کشور در شرق دریای مدیترانه واقع‌شده و جزو کشورهای اروپایی به‌حساب می‌آید.‌ همان‌طور که قبلاً بیان کردیم کشور قبرس یکی از کشورهای بسیار زیبایی است که در حاشیه مدیترانه واقع است و جزیره‌ای است که به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم‌بندی شده است. بخش شمالی آن افراد ترک‌زبان وجود دارند که مسلمان هستند و در قسمت جنوبی آن افرادی یونانی تبار وجود دارند. در حقیقت آموزش زبان و تدریس در کشور قبرس شمالی به زبان ترکی و انگلیسی است. پایتخت رسمی کشور قبرس نیکوزیا نام دارد که پایتخت دو کشور شمالی و جنوبی قبرس به‌حساب می‌آید.

اقتصاد و منابع مالی قبرس شمالی

 مشاغل پردرآمد در کشور قبرس شامل مشاغل ورزش‌های دریایی، کشاورزی و دامداری، ساخت‌وساز مسکن، فراگیری زبان یونانی انگلیسی و ترکی سرمایه‌گذاری صادرات محصولات کشاورزی مانند سیب‌زمینی، گندم، جو، انواع پوشاک، صنایع‌دستی و میوه و واردات مواد خوراکی و غیره است.این کشور دارای صنعت توریسم می‌باشد. چراکه به علت جاذبه‌های گردشگری فراوانی که دارد سالانه از سراسر جهان افراد زیادی به این کشور سفر می‌کنند. درواقع قبرس قطب گردشگری به‌حساب می‌آید که افراد زیادی علاقه‌مند به آن هستند. بخش کشاورزی در این کشور بسیار پررونق است و سالانه محصولات کشاورزی بسیار زیادی را صادر می‌کنند.

پایتخت و شهر های مهم قبرس شمالی

همان‌طور که در قسمت فوق ذکر کردیم پایتخت این کشور نیکوزیا است. از شهرهای بسیار مهم کشور قبرس می‌توانیم به شهر نیکوزیا اشاره‌کنیم که پایتخت و مهم‌ترین شهر قبرس به‌حساب می‌آید. از دیگر شهرهای آن شهر پافوس و شهر لارناکا و شهر لیماسول و شهر کایرنیا است. این کشور مناطق باستانی و تاریخی بسیار زیادی دارد. شهر پافوس دارای 27660 نفر جمعیت است. و تقریباً ۵۰ کیلومتر قبل از شهر لیماسول واقع‌شده است. شهر لیماسول که یکی دیگر از شهرهای مهم قبرس به‌حساب می‌آید دارای 92210 نفر جمعیت است. شهر پولیس جزو شهرهای مهم قبرس است که جاذبه گردشگری منحصربه‌فرد زیادی دارد. در حقیقت اکثر شهرهای مهم قبرس جزو مناطق گردشگری به‌حساب می‌آیند که سالانه پذیرای افراد زیادی در سراسر جهان هستند.

فرهنگ مردم قبرس شمالی

قبرس کشوری است که دارای فرهنگ غنی و متنوع می‌باشد. فرهنگ مردم قبرس به‌مانند مردم کشور ترکیه و کشورهای اطراف مدیترانه است. در قبرس به جشن‌های مذهبی و به زندگی خانوادگی اهمیت بسیار بالایی می‌دهند. درواقع مردم قبرس درزمینه ازدواج فرهنگی به‌مانند مردم ایران دارند. یکی از رویدادهای مقدس در کشور قبرس عروسی و ازدواج است. درواقع در قبرس خانواده عروس و داماد به این دو زوج جوان یک خانه مبله می‌دهند تا در کنار هم به خوبی زندگی کنند. همان‌طور که مشاهده کردید این فرهنگ دقیقاً به‌مانند ایرانیان است. مردم این کشور بسیار اجتماعی هستند و علاقه زیادی به دورهمی های دوستانه دارند. علاوه بر این در این کشور خانواده‌ها از یکدیگر حمایت مالی و عاطفی می‌کنند بعد از ازدواج فرزندانشان به‌طور مکرر به خانه‌شان سر می‌زنند.

رنکینگ جهانی کشور قبرس شمالی

کشور قبرس به علت جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی که دارد موردتوجه مردم جهان قرارگرفته است. درواقع این کشور از سمت کشور ترکیه به رسمیت شناخته‌شده و به علت اینکه سواحل باشکوه و طبیعت بکر و بسیار جذاب دارد جزو کشورهای بسیار زیبا به‌حساب می‌آید. این کشور سومین جزیره پرجمعیت دریای مدیترانه به‌حساب می‌آید که درآمد سرانه بالایی دارد. نرخ بیکاری در آن کم است به همین جهت موردتوجه افراد مختلف قرارگرفته است. این کشور به علت موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد ازنظر بین‌المللی از موقعیت خوبی برخوردار است.

مزایا و معایب کشور قبرس شمالی

کشور قبرس به علت ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد جزو مقاصد مطلوب برای زندگی می‌باشد. این کشور جزو پر طرفدارترین کشورهایی است که افراد زیادی علاقه‌مند به زندگی در آن هستند. به همین جهت اقدام به اخذ اقامت در این کشور می‌کنند. اما این جزیره خودمختار علاوه بر مزایا معایبی هم دارد. درواقع افرادی که قصد زندگی در قبرس را دارند باید با مشکلات زندگی در این کشور آشنایی کامل داشته باشند. امکان زندگی با هزینه پایین و آلودگی کم ازجمله مزایای زندگی در این کشور محسوب می‌شود.

زبان مردم کشور قبرس

مردم کشور قبرس به گویش ترک قبرسی و گویش یونانی قبرسی تکلم می‌کنند. زبان اقلیت در این کشور عربی قبرسی و ارمنی است. اما زبان رسمی کشور قبرس یونانی و ترکی قبرس است. این کشور گروه‌های قومی زیادی دارد که می‌توان به یونانی‌های قبرس و ترک‌های قبرس و غیره اشاره کرد. علاوه بر این برخی از مردم با زبان‌های انگلیسی صحبت می‌کنند. در حقیقت قسمتی از شمال جزیره قبرس که به‌عنوان قبرس شمالی شناخته می‌شود بخش ترک نشین این کشور به‌حساب می‌آید که ساکنان آن ترک‌زبان و مسلمان هستند و به زبان ترکی صحبت می‌کنند. در بخش جنوبی کشور قبرس اهالی آن عموماً یونانی نشین هستند. البته جدا از زبان رسمی زبان‌های رایج در این کشور انگلیسی و آلمانی است.

مقاصد گردشگری قبرس

کشور قبرس یکی از مقاصد مهم گردشگری دریای مدیترانه به‌حساب می‌آید که سالانه گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. از جاهای دیدنی و جذاب کشور قبرس می‌توانیم به شهر باستانی کوریون اشاره‌کنیم. این شهر باستانی یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری آسیا به‌حساب می‌آید که دارای مناظر چشم‌نواز و دریایی بسیار زیبا و تمیز است. این شهر در ۱۸ کیلومتری غرب لیماسول قرار دارد و جزو شهرهای باستانی به‌حساب می‌آید که قدمت تاریخی دارد. یکی دیگر از شهرهای جذاب و دیدنی شهر لارناکا است. این شهر جزو قبرس جنوبی محسوب می‌شود و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای این کشور است. ازجمله جاهای دیدنی این شهر می‌توانیم به قنات کاماراس، روستای لفکارا و دریاچه نمک اشاره‌کنیم.

اطلاعاتی در مورد لیماسول

یکی دیگر از شهرهای بزرگ و زیبا و جذاب قبرس شهر لیماسول است. این شهر در جنوب قبرس واقع‌شده و یکی از مقاصد مهم گردشگری به‌حساب می‌آید که سالانه گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.‌ این شهر دارای ساحل آفتابی و ماسه‌ای است. به همین جهت مدنظر گردشگران و علاقه‌مندان به دریا قرارگرفته است. قلعه قدیمی شهر لیماسول یکی دیگر از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر به‌حساب می‌آید که برای علاقه مندان به قلعه تاریخی یک مکان بسیار عالی است. اگر شما علاقه زیادی به مکان‌های قدیمی دارید می‌توانید به این شهر زیبای قبرس سفر کنید.

اطلاعاتی در مورد شهر های گردشگری قبرس

شهر گیرنه یکی از شهرهای کشور قبرس است که به علت مناظر زیبا و کوه‌ها و دریاهای منحصربه‌فردش جزو معروف‌ترین شهرهای قبرس شمرده می‌شود. این شهر دارای امکانات تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی است. علاوه بر این جاذبه‌های طبیعی فراوانی را هم دارا است. اما شهر لارناکا یکی دیگر از شهرهای مهم قبرس است که دارای بزرگ‌ترین فرودگاه بین‌المللی قبرس است. این شهر تفریحات منحصربه‌فردی دارد که منجر شد تا در هر چهار فصل سال گردشگران زیادی به آنجا سفر کنند. البته بهترین زمان برای سفر به شهر لارناکا فصل بهار است. چراکه دارای آب‌وهوای معتدل و طبیعت بکر است. درواقع شهر لارناکا یکی از زیباترین شهرهای ساحلی این کشور شمرده می‌شود که میزبان همیشگی مسافران بسیار زیادی است.

اطلاعاتی در مورد کشور قبرس و بهترین دانشگاه های آن

قبرس همواره جزو کشورهایی بوده که افراد بسیار زیادی علاقه‌مند به زندگی و گردشگری در این شهر هستند. این کشور شهرهای توریستی و گردشگری بسیار زیادی دارد که طبیعت بکر و سواحل ارزشمندی دارند. این کشور چندین دانشگاه و موسسه عالی دارد که دانشجویان بین‌المللی زیادی را پذیرا است. در حقیقت سالانه از کشورهای مختلف جهان افراد بسیار زیادی برای تحصیل به این کشور می‌آیند. دانشگاه‌های معروف قبرس در شهرهای مانند نیکوزیا و شهر گیرنه و شهر فاماگوستا واقع‌شده است. درواقع یکی از بهترین دانشگاه‌های قبرس دانشگاه نیکوزیا است. زبان تحصیل در دانشگاه نیکوزیا زبان انگلیسی است. این دانشگاه دانشکده پزشکی دارد که ۵۰۰ دانشجو از سراسر جهان جذب می‌کند.

جمع بندی

کشور قبرس جزیره‌ای است که در سال ۱۹۶۰ به‌عنوان یک کشور مستقل استقلالی یافته است. پایتخت قبرس شهر بسیار مهم نیکوزیا می‌باشد. در قسمت شمالی شهر قبرس افراد ترک‌نشین اقامت دارند و در قسمت جنوبی آن افراد یونانی تبار هستند. این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است.‌ به همین جهت مدنظر مسافران در سراسر جهان قرارگرفته است. از شهرهای مهم کشور قبرس می‌توانیم به شهر نیکوزیا اشاره‌کنیم که جزو پایتخت آن به‌حساب می‌آید و دانشگاه‌های بسیار عالی دارد. علاوه بر این زبان رسمی کشور قبرس زبان ترکی و یونانی است. همچنین زبان رایج در این کشور زبان انگلیسی است. در دانشگاه‌های کشور قبرس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. این کشور سومین جزیره پرجمعیت در دریای مدیترانه به‌حساب می‌آید که دارای شهرهای ساحلی و تاریخی است.

سوالات متداول

آیا برای سفر به قبرس شمالی نیاز به دریافت ویزا داریم؟

خیر، ایرانیان برای سفر به قبرس نیاز به دریافت ویزا ندارند.

موقعیت جغرافیایی قبرس شمالی کجاست؟

کشور قبرس تقریباً در ۷۵ کیلومتری جنوب ترکیه و ۱۰۵ کیلومتری غرب روسیه و ۳۸۰ متری شمال مصر واقع شده است. این کشور در بین قاره آسیا و اروپا و آفریقا قرار گرفته است.

شرایط اخذ اقامت قبرس شمالی چگونه است؟

انواع روش های اقامت مانند اقامت کاری، اقامت تحصیلی و اقامت دائم وجود دارد، که هر کدام در سایت آتی لایف بررسی شده است.

منابع

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

سفر به قبرس شمالی

سفر به قبرس شمالی

قبرس ازجمله کشورهایی به‌حساب می‌آید که سواحل بسیار زیبا و جذابی دارد. علاوه بر این مناطق گردشگری و منابع طبیعی یکی از مهم‌ترین عواملی هستند

آنچه درخصوص آتی لایف یا انجمن تجار و سرمایه‌گذاران زندگی می‌گویند.

نظرات مشتریان آتی لایف

آنچه دیگران درخصوص آتی لایف یا انجمن تجار و سرمایه‌گذاران زندگی می‌گویند. بسیار خرسندیم که تلاش ما در آتی لایف، آمار رضایت‌مندی نزدیک به 98

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم