راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

ثبت شرکت در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » قبرس شمالی » ثبت شرکت در قبرس شمالی
ثبت شرکت در قبرس شمالی

امروزه کشور قبرس فرصت‌های زیادی را درزمینه سرمایه‌گذاری در اختیار علاقه‌مندان سرمایه‌گذاری از کشورهای خارجی گذاشته است. قانون اساسی در این کشور تعیین‌کننده نحوه ثبت شرکت و ثبت برند در قبرس است. توجه داشته باشید که شرکت‌هایی که در این کشور ثبت می‌شوند و فعالیت می‌کنند با توجه به نوع فعالیتشان مالیات‌هایی پرداخت می‌کنند. اعمال مالیات با توجه به فاکتورهای مختلف نظیر نوع فعالیت و ماهیت فعالیت شرکت‌ها متفاوت است. این قانون‌ها ساختارهای حقوقی شرکت‌ها را تنظیم می‌کنند. این کشور دارای هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه است و در وضعیت اقتصادی مناسبی قرار دارد. یکی از دلایلی که بیشتر ایرانیان ترجیح می‌دهند در این کشور فعالیت داشته باشند این است که نیاز به ویزا ندارد.

مراحل ثبت برند در کشور قبرس چیست؟

همان‌طور که اشاره شد کشور قبرس یکی از کشورهای اروپایی مقرون‌به‌صرفه به شمار می‌رود به همین دلیل بیشتر ایرانیان برای ثبت شرکت و ثبت برند در قبرس تلاش می‌کنند. امروزه با گسترش بیزینس ها بیشتر افراد ترجیح می‌دهند در کشورهای خارجی شرکت و برند خود را ثبت کنند. گسترش فعالیت و تجارت و کسب و کار اینترنتی و مدرن در کشور ما سبب شده اهمیت ثبت برند در کشورهای خارجی بیشتر شود. لذا بعد از تأسیس شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکارهای شخصی و کوچک بیشتر افراد به دنبال راه‌ها و فرایند ثبت برند و شرکت در کشور قبرس هستند. همان‌طور که اشاره شد این کشور راه‌های عالی را برای سرمایه‌گذاری جلوی پای سرمایه‌گذاران خارجی قرار داده است. لذا در این مطلب در مورد چگونگی ثبت شرکت و برند بحث می‌کنیم.

اسناد مورد نیاز برای ثبت برند و شرکت در چیست؟

در درجه اول باید توجه داشته باشید که تمام اسناد مورد نیاز برای ثبت شرکت و ثبت برند در قبرس باید توسط مقامات قانونی کشور مبدا تایید شده باشد و مدارک اعتبار قانونی داشته باشند. بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز باید آن را به یک نماینده دیپلمات قبرس در کشور مبدا تحویل دهید. اگر کشور قبرس در کشور مبدا سفارت خانه نداشت باید این کار در کشور ترکیه انجام گیرد. دقت داشته باشید که تمامی مدارک مورد نیاز باید به تایید کارمندان رسیده باشد و به صورت رسمی به سفارتخانه تحویل داده شود. همه اسناد باید گواهی بین المللی داشته باشند و معتبر باشند.

اسناد لازم برای ثبت برند و شرکت در قبرس چیست؟

ازجمله اسناد موردنیاز می‌توان به اعلامیه رسمی ثبت شرکت، آدرس دقیق شخص حقیقی یا حقوقی مقیم کشور قبرس، اساسنامه مصوب، سند معتبری که از طرف اتاق بازرگانی اخذشده باشد، گواهی عدم سوءپیشینه از کشور مبدأ اشاره کرد. توجه داشته باشید که گواهی عدم سوءپیشینه باید از کشور مبدأ اخذ شود. همچنین گواهی‌نامه عدم سوءپیشینه باید برای همه‌ی سهامداران و اعضای شرکت اخذ شود. به‌علاوه به آدرس و مشخصات همه‌ی سهامداران نیاز می‌باشد. یک گواهینامه مبتنی بر تصمیم قطعی هیات مدیره برای ثبت شرکت و برند در قبرس نیاز است. اعلامیه رسمی ثبت شرکت نیز از دیگر مدارک موردنیاز می‌باشد.

آشنایی با انواع شرکت تأسیس شده در کشور قبرس شمالی

برای ثبت شرکت و ثبت برند در قبرس بهتر است با انواع شرکت‌ها آشنا شوید. در این کشور انواع شرکت‌ها می‌توانند تأسیس شوند. ازجمله انواع شرکت‌ها می‌توان به شرکت‌های تجاری و شخصی و شرکت‌های مشارکتی، شرکت محلی با مسئولیت محدود، شرکت‌های شخصی و بین‌المللی، شرکت منطقه آزاد و… اشاره کرد. افرادی که شرکت مشارکتی را تأسیس می‌کنند باید بدانند که هر یک از شرکا باید به‌صورت جداگانه مالیاتی به کشور قبرس پرداخت کنند. درواقع در این نوع شرکت هر شریک مسئول سهام خود است. اگر اموال شرکت محلی با مسئولیت محدود منقول باشند بیشتر افراد موجود در شرکت نباید افراد خارجی باشند چراکه در این صورت شرکت با محدودیت مواجه می‌شود.

شرایط ثبت برند و شرکت در کشور قبرس چیست؟

ازجمله شرایط ثبت شرکت و ثبت برند در قبرس می‌توان به این اشاره کرد که شرکت‌ها باید حداقل دارای یک مدیر باشند. همچنین باید علاوه بر مدیر، منشی و دبیر نیز داشته باشند. در قانون این کشور به شخصی دبیر می‌گویند که مدارک و اسناد را تحویل دهد. همچنین بیشتر شرکت‌ها به‌جز شرکت‌های تجاری بین‌المللی باید در جمهوری قبرس یک آدرس ثبت‌شده داشته باشند. این شرکت‌ها باید سرمایه‌ای به مبلغ تعیین‌شده داشته باشند. باید اشاره‌کنیم که حداقل همه شرکت‌ها باید دارای دو سهامدار باشند.

آشنایی با هزینه های لازم برای ثبت شرکت در قبرس

به‌طورکلی اگر بخواهیم هزینه‌های کلی برای ثبت شرکت و برند در کشور قبرس را تخمین بزنیم باید بگوییم که باید هزینه‌های اداری و دولتی را در نظر بگیرید. میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در این کشور با توجه به نوع شرکت متفاوت است. بعضی از شرکت‌ها نیاز به هزینه‌ی اولیه و سرمایه بیشتری برای ثبت شرکت و برند دارند. به‌عنوان‌مثال یک شرکت خدماتی باید علاوه بر هزینه‌های گفته‌شده هزینه‌ای برای مالیات‌های ثابت و جاری کشور قبرس و هزینه استخدام حسابدار را به‌صورت ماهیانه در نظر بگیرد. با توجه به این موارد هزینه کل و سرمایه نهایی موردنیاز با توجه به ماهیت شرکت متفاوت است.

اطلاعاتی و نکاتی در مورد ثبت شرکت در قبرس

 قبل از ثبت شرکت در کشور قبرس باید به یک سری نکات توجه داشته باشید. به‌عنوان‌مثال در درجه اول بهتر است شرایط اقتصادی و سیاسی کشور قبرس را بررسی کنید. همچنین باید از جنبه‌های گوناگون اقدام به بررسی این کشور کنید. به‌عنوان‌مثال بررسی نرخ تورم در کشور قبرس، مالیات و نرخ رشد اقتصادی و نرخ بیکاری در این کشور می‌تواند در اتخاذ تصمیم نهایی کمک زیادی به شما کند.

جمع بندی

در این مطلب در مورد ثبت شرکت و برند در کشور قبرس اطلاعاتی در اختیارتان قراردادیم. درواقع ثبت شرکت در این کشور دارای یک سری مزایا و معایب می‌باشد. برای ثبت شرکت باید یک سری اسناد و مدارک را ارائه دهید. با راه‌اندازی کسب‌وکار و بیزینس بر طبق قوانین کشور مبدأ و مقصد می‌توانید یک زندگی مناسبی داشته باشید. شرایط اقتصادی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب‌تر است.

سوالات متداول

مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی چیست؟

درابتدا باید یک نام به اداره ثبت شرکت معرفی شود. و بعد از آن اساسنامه شرکت با ذکر اهداف و مقررات آن تنظیم می‌شود. سپس باید مدارک لازم را ارائه کنید. همچنین حضور شما اجباری نیست و می‌توانید تمامی کارها را با وکیل خودتان انجام دهید.

هزینه ی ثبت شرکت در قبرس به چه صورت است؟

هزینه های ثبت شرکت می تواند متغییر باشد. اما می توان مبلغ 100,000 دلار را برای آن درنظر گرفت.

مدارک لازم برای ثبت شرکت و برند در قبرس شمالی چیست؟

اعلامیه رسمی ثبت شرکت، آدرس دقیق شخص حقیقی یا حقوقی مقیم کشور قبرس، اساسنامه مصوب، سند معتبری که از طرف اتاق بازرگانی اخذ شده باشد، گواهی عدم سوء پیشینه از کشور و سایر موارد که در اتی لایف به آن اشاره شده است.

منابع

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

سفر به قبرس شمالی

سفر به قبرس شمالی

قبرس ازجمله کشورهایی به‌حساب می‌آید که سواحل بسیار زیبا و جذابی دارد. علاوه بر این مناطق گردشگری و منابع طبیعی یکی از مهم‌ترین عواملی هستند

تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار ارزان‌تر است و همین دلیل موجب شده بسیاری از دانشجویان ایرانی

آنچه درخصوص آتی لایف یا انجمن تجار و سرمایه‌گذاران زندگی می‌گویند.

نظرات مشتریان آتی لایف

آنچه دیگران درخصوص آتی لایف یا انجمن تجار و سرمایه‌گذاران زندگی می‌گویند. بسیار خرسندیم که تلاش ما در آتی لایف، آمار رضایت‌مندی نزدیک به 98

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم