راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

تحصیل در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » قبرس شمالی » تحصیل در قبرس شمالی
تحصیل در قبرس شمالی

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار ارزان‌تر است و همین دلیل موجب شده بسیاری از دانشجویان ایرانی و دانشجویانی با ملیت‌های دیگر برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس اقدام نمایند. از مزیت اخذ پذیرش در دانشگاه قبرس ارائه خوابگاه است. خوابگاه دانشجویان در دانشگاه‌های قبرس شمالی امکانات بسیار بالایی دارد اما بازهم افراد زیادی هستند که ترجیح می‌دهند در واحدهای آپارتمانی در نزدیکی دانشگاه زندگی کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند با حضور در خوابگاه به‌راحتی با افرادی با ملیت‌های مختلف و فرهنگ‌های متفاوت ارتباط برقرار کنند و زبان انگلیسی خود را تقویت نمایند.

شرایط تحصیل در قبرس شمالی

دولت قبرس شمالی مبلغ قابل ملاحظه‌ای را به منظور خریدهای ضروری به دانشجویان این کشور اختصاص داده است. دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید وزارت علوم ایران است.
پروسه تحصیل در کشور قبرس شمالی نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی سریع‌تر است و دانشجویان علاقه‌مند با داشتن ویزای فرودگاهی می‌توانند وارد این کشور شوند.
در صورت اخذ پذیرش تحصیلی از طرف دانشگاه قبرس می‌توانید در این کشور تحصیل کنید و در حین تحصیل نیز می‌توانید در تعطیلات بین کشور قبرس و ایران تردد داشته باشید. البته می‌توانید به‌راحتی از قبرس به ترکیه نیز تردد کنید.

آیا برای تحصیل در قبرس نیاز به تسلط کامل به زبان انگلیسی است؟

برای تحصیل در قبرس شمالی نیاز به تسلط کامل به زبان انگلیسی است و برای این‌که در دانشگاه قبرس تحصیل کنید و دروس و کتاب‌های ارائه شده توسط دانشگاه را مطالعه کنید باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. تمام کتاب‌های ارائه‌شده و دروس دانشگاه‌های قبرس شمالی به زبان انگلیسی نوشته‌شده است. البته تسلط نداشتن به زبان انگلیسی مانع از پذیرش دانشجو به دانشگاه نیست، بلکه شما می‌توانید بعد از اعزام به قبرس شمالی در آن کشور به‌صورت تخصصی زبان انگلیسی را فرا بگیرید.

آیا می‌توان در حین تحصیل در قبرس کار کرد؟

دانشجویانی که برای تحصیل به دانشگاه‌های قبرس شمالی اعزام‌شده‌اند می‌توانند به‌صورت پاره‌وقت در حین تحصیل در این کشور کار کنند و حق کار کردن تا ۲۰ ساعت در هفته را دارند.
اما توجه کنید بین تعطیلات این قانون وجود ندارد و دانشجویان دانشگاه‌های این کشور می‌توانند به‌صورت تمام‌وقت در طول تعطیلات مشغول به کار شوند.

دلیل اصلی انتخاب قبرس شمالی برای تحصیل

قبرس شمالی قرارداد exchange دانشجو را به سایر کشورهای جهان مانند استرالیا، کانادا، آمریکا و انگلستان و… دارد و دانشجویان می‌توانند با تحصیل در این کشور با کمترین ریسک و هزینه به دانشگاه‌های مذکور منتقل شوند. دلیل دیگری که باعث شده افراد زیادی علاقه‌مند به تحصیل در قبرس شمالی باشند و در این مقاله زیاد به آن اشاره شد این است که نیازی به ارائه مدارک معتبر زبان نیست. البته دانشجویان در این کشور از کیفیت و رفاه زندگی برخوردار هستند و این کشور یکی از ایده‌آل‌ترین کشورها برای تحصیل می‌باشد که آب‌وهوای معتدل دارد و از همه مهم‌تر به کشور ما ایران نزدیک است و نیازی به داشتن ویزا نیست. البته از دلایل دیگر می‌تواند وجود رشته‌های تحصیلی محبوب برای دانشجویان ایرانی باشد. همچنین رشته‌های تحصیلی خاص مانند روابط بین‌المللی و… نیز در این دانشگاه ارائه‌ می‌شود.

برای تحصیل در قبرس به چه مدارکی احتیاج داریم؟

مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های قبرس در هر مقطع متفاوت بوده و شامل ارائه پاسپورت با حداقل ۸ ماه اعتبار، عکس پرسنلی با زمینه سفید 4×6، ترجمه به زبان انگلیسی کلیه مدارک، سوابق تحصیلی مدارک مانند دیپلم و کارشناسی یا ارشد، ریزنمرات مقطع قبل، فرم درخواست پر شده، ترجمه کارت ملی و شناسنامه و… است. البته داشتن مدارک فنی حرفه‌ای و سابقه کار مربوط به رشته تحصیلی‌تان می‌تواند یک مزیت در روند پذیرش باشد اما به این معنی نیست که جزو مدارک ضروری می‌باشد.

آیا امکان تحصیل در قبرس بدون آیلتس وجود دارد؟

برای پذیرش دانشجویان در دانشگاه قبرس شمالی و تحصیل در قبرس، الزامی به داشتن مدرک آیلتس و تافل و سایر مدارک زبان انگلیسی نیست. البته مدارک زبان برای پذیرش دانشجویان در سایر کشورهای آمریکایی و اروپایی الزامی است. اگر دانشجویان به زبان انگلیسی مسلط باشند به‌راحتی می‌توانند وارد دانشگاه شده و ترم تحصیلی را شروع نمایند و در غیر این صورت دانشجویان باید یک دوره زبان انگلیسی تخصصی را در دانشگاه پشت سر بگذارند تا بتوانند در دانشگاه قبرس به تحصیل بپردازند. البته دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در قبرس شمالی را دارند دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند.

هزینه تحصیل کردن در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی به دلیل کم بودن شهریه سالانه مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. همین امر می‌تواند هزینه‌های تحصیل در قبرس را کاهش دهد. همچنین دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های قبرس دارای خوابگاه هستند که هزینه زیادی برای آن‌ها در بر ندارد و در خوابگاه سه وعده غذا به دانشجویان داده می‌شود که هزینه آن نیز مقرون‌به‌صرفه است. بنابراین دانشجویان با توان مالی متفاوت می‌توانند در کشور قبرس شمالی تحصیل کنند و تحصیل در این کشور یک فرصت استثنایی و مناسب برای تمامی دانشجویان خارجی است. خوابگاه‌های دانشجویی برای کاهش هزینه‌های زندگی در کشور قبرس به دانشجویان اعطا می‌شود، البته خوابگاه دانشجویی رایگان نبوده و هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه به همراه دارد. همچنین به‌منظور سهولت در رفت‌وآمد به دانشگاه و صرفه‌جویی در زمان بهتر است از خوابگاه دانشجویی استفاده شود.

جمع بندی

 در این مقاله اطلاعاتی در مورد شرایط تحصیل و هزینه‌های تحصیل در قبرس شمالی را ارائه دادیم. بیشتر دانشجویان ترجیح می‌دهند به‌منظور جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه خود ابتدا در دانشگاه‌های قبرس شمالی مشغول به تحصیل شوند و بعد از گذشت زمانی محدود به‌منظور ادامه تحصیل در کشور موردنظر خود اقدام نمایند. همان‌طور که با خواندن این متن متوجه شدید دانشجویان ایرانی می‌توانند با کمترین مدارک و کمترین زمان به‌راحتی به کشور قبرس شمالی مهاجرت و در آن تحصیل کنند.

سوالات متداول

آیا برای تحصیل در قبرس نیاز به تسلط کامل به زبان انگلیسی است؟

برای تحصیل در قبرس شمالی نیاز تسلط کامل به زبان انگلیسی است. البته تسلط نداشتن به زبان انگلیسی مانع از پذیرش دانشجو به دانشگاه نیست، بلکه شما می توانید بعد از اعزام به قبرس شمالی در آن کشور به صورت تخصصی زبان انگلیسی را فرا بگیرید.

آیا می توان در حین تحصیل در قبرس کار کرد؟

دانشجویانی که برای تحصیل به دانشگاه های قبرس شمالی اعزام شده اند می‌ توانند به صورت پاره وقت در حین تحصیل در این کشور کار کنند و آن ها حق کار کردن تا ۲۰ ساعت در هفته را دارند.

آیا امکان تحصیل در قبرس بدون آیلتس وجود دارد؟

اگر دانشجویان به زبان انگلیسی مسلط باشند به راحتی می‌ توانند وارد دانشگاه شده و ترم تحصیلی را شروع نمایند و در غیر این صورت دانشجویان باید یک دوره زبان انگلیسی تخصصی را در دانشگاه پشت سر بگذارند تا بتواند در دانشگاه قبرس به تحصیل بپردازند.

منابع

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

روند خرید ملک در قبرس شمالی آن‌قدرها که به نظر می‌رسد پیچیده نیست؛ در واقع بسیار هم ساده است. شهروندان خارجی حق دارند ملک دلخواهشان

کار در قبرس شمالی

کار در قبرس شمالی

قبرس شمالی امروزه یکی از کشورهای محبوب می‌باشد که تعداد بسیاری از افراد به‌منظور اشتغال، تحصیل، سرمایه‌گذاری، تفریح و اقامت دائم قبرس شمالی را انتخاب

آنچه درخصوص آتی لایف یا انجمن تجار و سرمایه‌گذاران زندگی می‌گویند.

نظرات مشتریان آتی لایف

آنچه دیگران درخصوص آتی لایف یا انجمن تجار و سرمایه‌گذاران زندگی می‌گویند. بسیار خرسندیم که تلاش ما در آتی لایف، آمار رضایت‌مندی نزدیک به 98

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم