راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

تحصیل به زبان انگلیسی در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » تحصیل » تحصیل به زبان انگلیسی در قبرس شمالی
تحصیل به زبان انگلیسی در قبرس شمالی

قبرس شمالی یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان به‌خصوص برای ایرانیان است. دانشگاه‌های این منطقه از کیفیت بالایی برخوردار هستند و شهرت جهانی دارند. برای تحصیل زبان انگلیسی در قبرس شمالی باید انگلیسی بلد باشید. البته داشتن مدرک زبان مانند تافل و آیلتس الزامی نیست، اما میزان درک زبان انگلیسی افراد تعیین می‌کند که فرد بتواند وارد دانشگاه شود یا خیر.

اگر فردی انگلیسی را روان صحبت نمی‌کند، باید یک یا دو ترم در دوره‌های زبان انگلیسی شرکت کند، سپس به دانشگاه می‌رسد. دانشجویان پذیرفته‌ شده در دانشگاه‌های قبرس باید یا مدارک دانشگاه‌های خارجی قبلی را ارائه دهند یا در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنند. برخی از دانشگاه‌ها نیز دانشجویان را به مصاحبه شخصی دعوت می‌کنند.

داشتن مدرک دیپلم متوسطه و گذراندن حداقل ۱۲ سال تحصیلات پیش‌دانشگاهی از دیگر الزامات است.

مدارک لازم برای دانشجویان زبان انگلیسی در قبرس شمالی

 • فرم درخواست پرشده
 • گذرنامه
 • رزومه (CV)
 • انگیزه نامه
 • دو یا سه توصیه‌ نامه با امضای اساتید شناخته‌شده
 • کپی مدرک دیپلم، لیسانس یا فوق لیسانس

مراحل درخواست دانشجویان برای گذراندن تحصیلات به زبان انگلیسی در قبرس شمالی

در برخی از دانشگاه‌ها قوانین به نحوی اعمال‌شده که دانشجو مدارک خود را از طریق پست برای بررسی ارسال کند، اما برخی  دیگر در سایت خود فرم‌هایی را به‌صورت آنلاین در دسترس شما می‌گذارند تا بتوانید آنها را دانلود کرده و پس از پر کردن آن‌ها به همراه مدارک موردنظر برایشان ارسال کنید. می‌توانید فرم تکمیل‌شده را به همراه مدارک اسکن شده به دانشگاه ایمیل بزنید؛ بنابراین برای اطلاع از وضعیت دانشگاه باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

برای درخواست تحصیل، لازم است مدارک از یک سال قبل تهیه و تکمیل شود. درصورتی‌که دانشگاه نیاز به مصاحبه شخصی داشته باشد، باید بعد توافق هزینه درخواست را پرداخت کنید. به این نکته مهم توجه کنید که در صورتی شما در این گزینش پذیرفته می‌شوید که مدارک کامل ارائه دهید و به آنها ثابت کنید که تمکن مالی دارید.

بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی برای  اخذ مدرک زبان انگلیسی

در قبرس شمالی دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که دوره‌های زبان انگلیسی را برگزار می‌کنند و درصورتی‌که دانشجویان به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشند، می‌توانند در ابتدا در این دوره‌ها شرکت کرده و سپس وارد دانشگاه موردنظر خود شوند.

 •     دانشگاه خاور نزدیک (NEU)
 •     دانشگاه علوم قبرس (CSU)
 •     دانشگاه خاورمیانه شرقی (EMU)
 •     دانشگاه گیرنه (University of Kyrenia)
 •     دانشگاه آمریکایی گیرنه (Girne American University)
 •     دانشگاه اروپایی لفکه (European University of Lefke)
 •     دانشگاه بین‌المللی قبرس (Cyprus International University)

سال تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی به دو ترم تقسیم‌شده و از سپتامبر تا مه ادامه دارد. امتحانات میان‌ترم در مهر و اسفند و امتحانات نهایی در پایان هر ترم برگزار می‌شود. دانشگاه‌های خصوصی نیز از اکتبر تا ژوئن برپا هستند.


هزینه ادامه تحصیلات در رشته زبان انگلیسی در کشور  قبرس شمالی

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تحصیل زبان انگلیسی در قبرس شمالی، در نظر گرفتن بودجه و وضعیت مالی است. هزینه اقامت بستگی به این دارد که آیا قصد دارید در خوابگاه اقامت کنید یا خانه‌ای برای خود اجاره می‌کنید.

در بیشتر مواقع دیده‌شده که اجاره آپارتمان از اجاره خوابگاه بسیار ارزان‌تر است. اما به دلایلی مانند هزینه‌های برق، آب، سرمایش و گرمایش اجاره کردن آپارتمان برای شما هزینه بیشتری دارد. بااین‌حال، دانشجویان باید به خاطر داشته باشند که هزینه احتمالی یک ماه، صرف‌ نظر از هزینه اجاره خوابگاه، به‌طور تقریبی بین ۸۰-۹۰ پوند خواهد بود.

اگر قصد تهیه خوابگاه در داخل شهر راداریدبه‌غیرازهزینه‌های اولیه ۶۰۰-۴۰۰ پوند به هزینه‌ها باید اضافه کرد. البته خالی از لطف نیست که بدانید کمک هزینه‌های دانشجویی سالانه دولت و دانشگاه در این زمینه مؤثر بوده و برای مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به صورت جداگانه در نظر گرفته می‌شود. ولی این کمک هزینه‌ها هر ساله به تعداد محدودی از دانشجویان اعطا می‌شود. اگر بخواهید بدانید که آیا مشمول این کمک‌ها هستید باید منتظر اعلام شرایط توسط دولت و دانشگاه اعلام باشید.

همچنین برای دریافت کمک‌هزینه تحصیلی، می‌توانید به وب‌ سایت دانشگاه‌های مختلف بروید و درخواست خود را برای آنها ارسال کنید یا با رئیس آن بخش در قبرس شمالی تماس بگیرید و درخواست خود را به آنها بگویید.

اگر هنوز در مورد وضعیت مالی خود نگران هستید، ممکن است بخواهید درجایی که در ایالت‌های مختلف زندگی می‌کنید تجدید نظر کنید. در قبرس شمالی لیر ترکیه 30 درصد ارزان‌تر از مناطق اروپایی و قبرس جنوبی است.

لازم به ذکر است که قبرس دارای قوانین و مقررات خاصی است که به دانشجویان اجازه می‌دهد برای مدت محدودی کار کنند. دانشجویان فارغ‌التحصیل اجازه دارند در طول‌ترم تحصیلی ۱۰ ساعت در هفته و در زمان تعطیلات درسی ۳۸ ساعت کار کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی و دکترا هم مجاز هستند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.


شرایط گزینش دانشجو رشته زبان انگلیسی در قبرس شمالی

شرایط ورود به دانشگاه‌های مختلف قبرس شمالی باهم فرق می‌کند؛ اما در اصل دارای نقاط مشترکی هستند. برای ورود، ابتدا به ویزای تحصیلی قبرس نیاز دارید. لازم به ذکر است که برای ورود به کشور قبرس شمالی نیاز به مجوز دولت ترکیه دارید؛ زیرا همان‌طور که می‌دانید این قسمت تحت نظارت ترکیه می‌باشد.

همین‌ که وارد قبرس شمالی شدید بهتر است، فرم پذیرش دانشگاه یا مدارک بورسیه تحصیلی خود را برای دریافت ویزای ورود دانشجویی که نود روز اعتبار دارد را به اداره مهاجرت ارائه کنید. پس از اخذ ویزای دانشجویی باید مراحل ثبت‌نام را در دانشگاه موردنظر خود پشت سر بگذارید.

ثبت‌نام در این بخش به‌صورت آنلاین و در سیستم مهاجرت اداره قبرس شمالی انجام می‌شود. با کمک مشاوره پذیرش بین‌المللی دانشگاه می‌توانید بقیه مراحل را به‌راحتی پیش ببرید. این نکته را فراموش نکنید که تمامی مدارک ارسالی باید به زبان انگلیسی باشد. اصلاً جای نگرانی نیست شما می‌توانید این مرحله را به‌سادگی با کمک یک مترجم اسناد انجام دهید.

توصیه می‌شود قبل از خروج از کشور تمامی این مراحل را با سفارت قبرس در ایران بررسی کنید. زمان لازم برای هر یک از این مراحل به عوامل مختلفی بستگی دارد و متفاوت است. ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در قبرس شمالی در تمامی مقاطع تحصیلی اعم از لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا پذیرفته می‌شود و هرساله در قبرس شمالی برگزار می‌گردد. به‌طور متوسط طول دوره لیسانس چهار سال، فوق‌لیسانس یک تا دو سال و بسته به مقطع دکترا سه تا پنج سال شما مشغول به تحصیل هستید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

معرفی دانشگاه بین‌المللی قبرس شمالی

معرفی دانشگاه بین‌المللی قبرس شمالی

دانشگاه بین‌المللی قبرس (Cyprus international university) یکی از برترین دانشگاه‌های قبرس است که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیداکرده است. این دانشگاه به‌اختصار دانشگاه CIU

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم