راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

تفاوت اقامت دائم با شهروندی قبرس شمالی در چیست؟

مسیر: آتی لایف » اقامت » تفاوت اقامت دائم با شهروندی قبرس شمالی در چیست؟
تفاوت اقامت دائم با شهروندی قبرس شمالی در چیست؟

بسیاری از افراد شهروندی یا سیتیزن شیپ را با اقامت دائم اشتباه می‌گیرند. باوجودشباهت‌های بسیاری میان این دو، این تفاوت‌های شهروندی با اقامت دائم است که زندگی مهاجران را تغییر می‌دهد. مطمئناً اطلاعات شما در رابطه با سیتیزن شیپ و اقامت دائم قبرس شمالی، مسیر زندگی شمارا دچار تحولات عظیمی خواهد کرد.

طی این مقاله تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌ایم تا اطلاعات دقیقی در رابطه با اقامت دائم و شهروندی قبرس شمالی به شما ارائه دهیم.

منظور از اقامت دائم چیست؟

برای اینکه شما و اعضاء خانواده، اقامت دائم دریافت کنید؛ باید مقیم قانونی قبرس شمالی باشید. بدون شک «مقیم دائم بودن» به شما و خانواده این امکان را می‌دهد تا شما از مزایای اقامت دائم، برخوردار شوید. این مجوز، به شما امکان می‌دهد تا برای مدت‌زمان نامعلوم و  بدون پایان (دائم)، در قبرس شمالی زندگی کنید.

درصورتی‌که این حق قانونی را داشته باشید، می‌توانید از امتیازات مشابه شهروندان قبرس شمالی مانند حق کار یا تجارت استفاده کنید. یکی از بزرگ‌ترین محدودیت‌های شما با مجوز اقامت دائم، رأی ندادن در این کشور است.

شهروندی به چه معنا است؟

شما به‌عنوان یک مهاجر و جهت دریافت حق شهروندی، باید ۵ سال در قبرس شمالی زندگی کنید. البته امروزه برای دریافت این حق، روش‌های متنوعی از سوی دولت ارائه‌ شده است که فرایند دریافت شهروندی یا سیتیزن شیپ را آسان‌تر کرده است. اصلی‌ترین راه‌های دریافت سیتیزنی، عبارت است از:

  • دریافت شهروندی از طریق پناهندگی
  • اخذ تابعیت به‌واسطه تحصیل
  •  دریافت تابعیت به‌واسطه تولد فرزند
  • گرفتن مجوز تابعیت قبرس شمالی با ازدواج
  • اخذ تابعیت به روش سرمایه‌گذاری مانند خرید ملک

تفاوت بین شهروندی و اقامت دائم قبرس شمالی

مطمئناً با تعریف دقیق از اقامت دائم و شهروندی در قبرس شمالی، به درک درستی از این دو واژه رسیدید. در این بخش به‌طور خلاصه، تفاوت‌های بین این دو را برای شما بیان می‌کنیم تا در زمان برخورد با مسئله اقامت دائم یا شهروندی، سردرگم نشوید.

  1. در مدت‌زمان اقامت دائم، می‌توانید این حق تابعیت خود را لغو کنید. اما هنگامی‌که شهروند قبرس شمالی شناخته می‌شوید، تابعیت این کشور را نمی‌توانید لغو کنید.
  2.  مجوز اقامت دائم به فرزندان شما، با توجه به شرایط یا صلاحیت آن‌ها اعطا خواهد شد. اما در صورت بهره‌مندی از حق سیتیزنی قبرس شمالی، تابعیت بدون چون‌ و چرا به فرزندان شما داده می‌شود.
  3. درصورتی‌که حق شهروندی قبرس شمالی را به‌دست بیاورید، می‌توانید در برای دریافت پست‌های دولتی اعلام آمادگی کنید. همچنین شما به‌عنوان شهروند، حق رأی به کاندیدها را دارید. درحالی‌که در مدت‌ زمان اقامت دائم، این دو حق از شما سلب می‌شود.
  4. در زمان اقامت دائم، باید مجوز اقامت بگیرید. همچنین کارت اقامت خود را، پس از مدتی تمدید کنید. درحالی‌که پس از دریافت حق شهروندی یا سیتیزنی قبرس شمالی، تابعیت شما مادام‌العمر شده و نیاز به تمدید مجوز اقامت، ندارید.
  5. در صورت بهره‌مندی از حق شهروندی قبرس شمالی، می‌توانید درخواست پاسپورت کنید. اما در مدت‌ زمان اقامت دائم خود در قبرس، حق درخواست چنین مسئله را ندارید.

نتیجه‌گیری

داشتن اقامت دائم قبرس شمالی، به شما این امکان را می‌دهد که در مدت‌زمان مشخص، در آنجا زندگی کنید؛ اما درصورتی‌که حق شهروندی را به‌واسطه ازدواج یا تحصیل کسب کردید، می‌توانید از تمام امتیازات یک شهروند قبرس شمالی مانند حق رأی برخوردار شوید. البته برای دریافت شهروندی در قبرس شمالی، می‌توانید با مشاوران آتی لایف تماس بگیرید تا در این زمینه به شما کمک کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم