راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

معرفی انواع ویزای قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » ویزا » معرفی انواع ویزای قبرس شمالی
معرفی انواع ویزای قبرس شمالی

هر شخصی که به مهاجرت از کشور فکر کرده باشد، حتماً با نام ویزا و خدمات آن نیز آشنایی دارد. ویزا که به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود، برای هر کشوری متفاوت خواهد بود و برای هر نوع از آن، هزینه‌های متفاوتی را باید متقبل شد. در ادامه مقاله در رابطه با ویزا بر اساس انواع آن مختلف صحبت خواهیم کرد و توصیه می‌کنیم ما را دنبال کنید.

ویزا چیست و انواع آن کدام‌اند؟

ویزا یک سند رسمی است که از طرف سفارت یا کنسولگری کشوری که می‌خواهید به آن سفر کنید به شما داده می‌شود و به‌نوعی از طرف کشور مقصد برای شما صادر می‌گردد. برای اخذ ویزا باید به سفارت یا کنسولگری کشور مقصد بروید و اگر کنسولگری یا سفارت موردنظر در کشور شما موقعیت مکانی نداشته باشد، باید به نزدیک‌ترین کشوری که سفارتخانه کشور مقصد را دارد، مراجعه کنید.
به‌طور مثال با توجه به اینکه سفارتخانه کشور کانادا در ایران تعطیل است، شما می‌توانید برای اخذ ویزای کانادا به کشور ترکیه، ارمنستان و سایر کشورهای مجاور رجوع کنید.
برخی ترجیح می‌دهند انجام مراحل اخذ ویزا را بر عهده تیم‌های مهاجرتی بگذارند که از قوانین و شرایط خاص مهاجرت آگاه‌اند و در این صورت تنها برای انجام انگشت‌نگاری و مصاحبه (در صورت لزوم) به سفارت مراجعه می‌کنند.
ویزا (روادید) یک مجوز قانونی است که به دارنده آن اجازه می‌دهد که بتواند در خاک یک کشور ورود پیدا کند. ویزا تا اوایل قرن بیستم وجود نداشت و پس از جنگ جهانی اول استفاده از آن رواج پیدا کرد. در ادامه در رابطه با انواع ویزا بر اساس هدف صدور بیش‌تر صحبت خواهیم کرد.

معرفی ویزای تحصیلی

بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان کشور، قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی کشور دیگری را دارند که برای این روند باید ویزای تحصیلی بگیرند. برای گرفتن ویزا اغلب باید با دانشگاه یا موسسه آموزشی مقصد در ارتباط باشید و پس از گرفتن پذیرش تحصیلی در آن اپلای (Apply) کنید.
در نامه پذیرش، شما باید موارد زیر را پر کنید:

 • مشخصات شما.
 • دانشگاه مربوطه.
 • رشته تحصیلی.
 • مقطع تحصیلی.
 • مدت دوره آموزشی.

با استفاده از این نامه شما می‌توانید به مدت قید شده در نامه، ویزای تحصیلی کشور موردنظر را بگیرید و برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.

معرفی ویزای کار

این نوع ویزا بخش زیادی از آمار مهاجرت را به خود اختصاص داده است و با این ویزا می‌تواندی در هر کشوری که می‌خواهید مشغول به کار شوید، البته لازم به ذکر است که هر کشوری با توجه به نیاز خود و نیروی کار واجد شرایط انواع مختلف ویزاهای کاری را در دسترس مهاجران قرار خواهد داد. انواع مختلف ویزا می‌توانند دائم یا موقت باشند که برخی از آن‌ها نیاز به جاب‌آفر دارند و برخی دیگر نیاز ندارند.
از مهم‌ترین معیارها برای اخذ ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سن.
 • سابقه کار.
 • تمکن مالی.

معرفی ویزای سرمایه گذاری

یکی از پرطرفدارترین روش‌های اخذ ویزا و مهاجرت به کشوری دیگر، ویزای سرمایه گذاری است. این نوع ویزا در بسیای از کشورها با نام Golden Visa شناخته می‌شود و شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به دیگر روش‌ها ساده‌تر بوده که شرایط اصلی آن داشتن سرمایه و دارایی کافی است.
از متداول‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در خارج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تمکن مالی.
 • خرید ملک.
 • راه‌اندازی کسب و کار.
 • خرید بیزینس.

معرفی ویزای فرودگاهی و توریستی

ویزای فرودگاهی

یکی دیگر از انواع مختلف ویزا، ویزای فرودگاهی است که به آن ویزای در بدو ورود نیز می‌گویند. این ویزا راهی سریع و آسان برای شماست که به کشور مقصد سفر کنید و بسته به روابط سیاسی و دیپلماتیک میان کشورهای مبدأ و مقصد متفاوت است. ویزای فرودگاهی در هواپیما به مسافران داده می‌شود و برای شهروندان کشورهایی که امکان سفر بدون ویزا دارند مانند دارندگان پاسپورت دومینیکا بسیار راحت خواهد بود.

ویزای توریستی

ویزای توریستی معمولاً برای سفرهای تفریحی، شرکت در مراسمات یا جلسات یا بازدید از دوستان و آشنایان صادر می‌گردد و بعضی از افراد از آن برای اخذ اقامت و مهاجرت استفاده می‌کنند که خطراتی را نیز به دنبال دارد.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم برخی از انواع ویزا را برای شما مورد بررسی قرار دهیم که هر کشوری سیاست مختلفی را برای اخذ ویزا ارائه می‌کند و ویزاهایی که در این مقاله توضیح داده شده، در اکثر کشورها صادر می‌شوند. فرآیند اخذ ویزا ممکن است برای شما پیچیده باشد که در این مورد توصیه می‌کنیم که با کارشناسان ما در سایت ارتباط برقرار کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

معایب زندگی در قبرس شمالی

معایب زندگی در قبرس شمالی

آیا زندگی در قبرس شمالی معایبی هم دارد؟ آیا معایب زندگی در قبرس به حدی است که در تصمیم‌گیری در مورد آینده تردید داشته باشید؟

تحصیل رشته پرستاری در قبرس شمالی

تحصیل رشته پرستاری در قبرس شمالی

پرستاری از دیرباز به‌عنوانیک رشته پرطرفدار با بازار کار خوب و درآمد بسیار مناسب در اکثر کشورها شناخته می‌شود. در این مقاله در مورد پرستاری

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم