راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

معرفی کامل فاماگوستا یا شهر ماگوسا

مسیر: آتی لایف » اقامت » معرفی کامل فاماگوستا یا شهر ماگوسا
معرفی کامل فاماگوستا یا شهر ماگوسا

یکی از شهرهای دیدنی قبرس شمالی شهر ماگوسا یا فاماگوستا است که هر ساله بسیاری از خانواده‌ها و افراد برای تعطیلات خود به این منطقه سفر می‌کنند. سواحل زیبای این منطقه و مناطق دارای امنیت بالا در فاماگوستا باعث شده این شهر جزو انتخاب بسیاری از افراد برای مهاجرات باشد. با توجه به وجود دانشگاه‌های معروف در کشور قبرس شمالی و همینطور شهر ماگوسا و همچنین بازار کار متنوع در قبرس شمالی بسیاری از دانشجویان به‌ قصد تحصیل به این شهر مهاجرت می‌کنند.

تاریخچه شهر فاماگوستا قبرس شمالی

شهر فاماگوستا شهری بندری در قبرس شمالی است که در خلیجی بین کیپ گرکو و الویا قرار داشته و از پایتخت قبرس شمالی به نام نیکوزیا فاصله کمی دارد. فاماگوستا به معنای دفن شده در شن توصیفی از دهانه رودخانه‌ای در شمال شهر است و توسط پادشاه مقدونی مصر به نام بطملیوسدوم تأسیس شد.

فاماگسوتا در سال ۱۳۷۲ میلادی توسط جنوا و همینطور در سال ۱۴۸۹ میلادی توسط ونیز مورد تصرف قرار گرفت که ونیزی‌ها این شهر را پایتخت قبرس کردند و باعث ایجاد استحکامات زیادی در شهر شدند. بخش زیادی از شهر ماگوسا به دلیل زلزله و جنگ ویران شد و برخی از بهترین نمونه‌های معماری نظامی قرون‌ وسطی را می‌توان در آن مشاهده کرد.

شهر فاماگوسوتا از سال ۱۵۷۰ تا ۱۵۷۱ میلادی توسط ترک‌ها تصاحب شد و بریتانیایی‌ها نیز از سال ۱۸۷۸ تا ۱۹۶۰ میلادی کشور قبرس را اشغال کردند. بریتانیایی‌ها در همین دوره برای جنگ جهانی دوم تاسیسات بندری گسترده‌ای را در فاماگوستا ساختند و به‌نوعی آن را به پایگاهی دریایی تبدیل کردند. در این شهر خدمات کشتی‌رانی متعددی تأسیس شد که باعث شده مهاجرین زیادی به این شهر نقل‌ مکان کنند.

اقتصاد در فاماگوستا قبرس شمالی

شهر فاماگوستا در قبرس شمالی مرکز اقتصادی جزیره است و برای بسیاری از سرمایه‌گذاران، مشاغل و شرکت‌ها جذابیت زیادی دارد. در سال‌های زیادی در این شهر عوامل مختلفی به پویایی اقتصادی کمک کرده و چشم‌انداز کسب‌ و کار غنی و متنوع تقویت‌شده است. کسب‌ و کار فاماگوستا با توجه به پیشرفت کار در املاک مسکونی بسیار گسترده شده و فرصت‌های شغلی را در این شهر بیش‌تر کرده است.

بسیاری از افرادی که به دنبال گسترش تجارت خود هستند، شهر ماگوسا یا فاماگوستا را برای زندگی انتخاب می‌کنند و ساکنین این شهر از استانداردهای زندگی مدرن و فرصت‌های شغلی پرسود بهره می‌برند.

بهداشت و آموزش در شهر فاماگوستا قبرس شمالی

زیرساخت آموزشی و مراقبت‌های بهداشتی در فاماگوستا در قبرس شمالی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در سال‌های اخیر سیستم مراقبت‌های بهداشتی جدیدی به نام GESY را در دسترس ساکنین جزیره و بومیان شهر ماگوسا قرار داده است. زبان‌های یونانی، انگلیسی و ترکی در سیستم آموزشی این شهر به‌کار گرفته می‌شود و دارای سیستم بهداشتی و درمانی بسیار قوی و مجهزی است.

یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در قبرس شمالی واقع در فاماگوستا بوده که در سال ۱۹۷۹ میلادی بَنا شده است. همچنین دانشگاه فنی استانبول نیز در شهر ماگوسا پردیس خود را در سال ۲۰۱۰ میلادی تأسیس کرده است. کالج هنری قبرس نیز در سال ۱۹۶۹ میلادی توسط هنرمند مشهور قبرسی به نام استاسپاراسکس تأسیس شد.

مراکز مهم در فاماگوستا در قبرس شمالی

همانطور که پیش‌تر گفتیم این شهر دارای مراکز مهمی است که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

دیوار محافظ ساحلی

این دیوار بزرگ و بلند در کنار ساحل قرار دارد و با توجه به تحقیقاتی که باستان شناسان انجام داده‌اندمشخص‌شده که برای محافظت از شهر در برابر بیگانگان ساخته شد.

مرکز خرید سیتی مال

شهر فاماگوستا در مقایسه با دیگر شهرهای قبرس شمالی از مراکز خرید بسیار زیاد و متنوع‌تری بهره می‌برد و به‌نوعی مدرن‌تر است. یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید این شهر، مرکز خرید سیتی مال است که در فاصله‌ای نزدیک به جاده ابراهیم کاظم قبرس قرار دارد.

مسجد لالا پاشا و میدان نامیک کمال

شهر فاماگوستا دارای کوچه‌های دیدنی است که قدم زدن در شهر را لذت‌بخش می‌کند. مسجد لالا پاشا که پیش‌ از این یک کلیسا بوده و میدان نامیک کمال از دیگر نقاط دیدنی شهر فاماگوستا به شمار می‌روند.

سخن پایانی

شهر فاماگوستا شهری توریستی بوده که دارای مراکز خرید و نقاط گردشگری بسیاری است و برای دانشجویان ایرانی نیز شهر مناسبی برای مهاجرت تحصیلی خواهد بود. این شهر به خاطر آب‌ و هوای مناسبی که دارد و چشم‌اندازهای بی‌انتهای سواحل خود، برای بسیاری از گردشگران جذاب خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

خرید ویلا در فاماگوستا قبرس

خرید ویلا در فاماگوستا قبرس

خرید ویلا در کنار سواحل دریا می‌تواند جزو رویاهای هر شخصی باشد و اگر بتوان شهری را پیدا کرد که از امنیت بالایی برخوردار باشد

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم