راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

مهاجرت به قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » قبرس شمالی » مهاجرت به قبرس شمالی
مهاجرت به قبرس شمالی

افرادی که قصد مهاجرت به قبرس را دارند یا می‌خواهند بیش از شش ماه در این کشور بمانند باید اقدام به دریافت مجوز اقامت کنند. راه‌های مختلفی برای دریافت اقامت کشور قبرس وجود دارد که در این مطلب به آنها اشاره می‌کنیم. به‌عنوان‌مثال راه اول برای دریافت اقامت کشور قبرس خرید یک ملک در کشور قبرس است. دقت داشته باشید که دریافت اقامت به این معنی نیست که افراد حتماً باید در کشور قبرس به‌اجبار زندگی کنند. افراد می‌توانند در هرزمانی که می‌خواهند وارد کشور شده یا از آن خارج شوند. در این راستا بعد از انجام مراحل خرید ملک باید مدارک مربوط به ملک را به اداره ثبت و مالیات تحویل داده تا ملک به نام خریدار ثبت شود.

راه های مهاجرت و اقامت در قبرس چیست؟

کشور قبرس با کشورهای اروپایی مانند اتریش و دانمارک آلمان و هلند بسیار متفاوت است. به دلایل مختلف نظیر رشد اقتصادی مناسب و رایگان بودن مراقبت‌های پزشکی و..‌. افراد زیادی علاقه‌مند به مهاجرت به کشور قبرس هستند. در چند سال اخیر مهاجرت به کشور قبرس بیشتر از گذشته شده است. همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم برای مهاجرت به کشور قبرس راه و روش‌های مختلفی وجود دارد. لذا افراد می‌توانند از راه‌های مختلف اقدام به اخذ اقامت کشور قبرس کنند. در ادامه در مورد این موضوع مطالب بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهیم. توجه داشته باشید که به‌صورت دائم و موقت می‌توانید اقامت قبرس را دریافت کنید.

مهاجرت به کشور قبرس از طریق کار

یکی از راه‌های مهاجرت به قبرس از طریق کار می‌باشد. افرادی که دارای یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای خارجی در کشور قبرس هستند می‌توانند با اخذ ویزای کاری به این کشور مهاجرت کنند. قانون‌های زیادی برای این نوع مهاجرت وجود دارد. برای این منظور مدارک موردنیاز را باید به سفارت کشور قبرس تحویل دهید. دقت داشته باشید که برای اخذ مهاجرت از این طریق باید پیشنهاد شغلی‌تان تأیید شود. در این راستا بهتر است در مورد نرخ بیکاری و میزان حقوق و درآمد کارگران و کارمندان اطلاعاتی به‌دست آورید.

مهاجرت به کشور قبرس از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به قبرس از طریق اخذ ویزای تحصیلی است. درواقع این نوع مهاجرت از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به یک کشور می‌باشد. افرادی که از طریق تحصیل به کشور قبرس مهاجرت می‌کنند جزو دانشجویان بین‌المللی این کشور شناخته می‌شوند. در این راستا باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنید. در این کشور می‌توانند در مقاطع گوناگون مانند لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا تحصیل کنید. در این راستا بهتر است دانشگاه معروف قبرس را به شما معرفی کنیم. دانشگاه نیکوزیا (لفگشا) یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های سطح بالا در کشور قبرس است. این دانشگاه سطح علمی بالایی دارد. دانشجویان می‌توانند در این دانشگاه در رشته‌های گوناگون تحصیل کنند. این دانشگاه رشته‌های مختلفی را پوشش می‌دهد.

مهاجرت به کشور قبرس از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه‌گذاری است. همان‌طور که می‌دانیم قبرس دارای دو بخش شمالی و جنوبی است. قبرس شمالی جزو کشورهای ترک‌زبان بوده و با کشور قبرس جنوبی تفاوت‌هایی دارد. کشور قبرس جنوبی جزو کشورهای اروپایی است. بیشتر افراد برای انجام سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف به این کشور مهاجرت می‌کنند. برای انجام سرمایه‌گذاری در این کشور باید وضعیت اقتصادی و نرخ تورم را در نظر بگیرید. البته باید به قانون‌های کشور توجه داشته باشید. با ثبت قانونی شرکت می‌توانید در این کشور فعالیت کنید.

شرایط اخذ اقامت دائم در کشور قبرس چیست؟

اخذ اقامت دائم در این کشور یک سری شرایطی دارد. افرادی می‌توانند ویزای دائم کشور قبرس دریافت کنند که حداقل به مدت ۶ سال به‌طور مداوم در این کشور کار کرده باشند. همچنین باید اشاره کنیم که این افراد باید تمام مدارک موردنیاز را داشته باشند و سوءپیشینه نداشته باشند. همچنین افرادی که بدون سوءپیشینه در این کشور اقدام به ثبت برند و شرکت کرده باشند نیز می‌توانند اقامت دائم این کشور را به‌دست آورند. به‌علاوه افرادی که خانه‌ای به ارزش تعیین‌شده را خریداری کرده باشند نیز می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. این افراد باید ازلحاظ جسمی در سلامت کامل به سر ببرند. همچنین افراد می‌توانند با ازدواج با یک فرد قبرسی اقامت دائم این کشور را به‌دست آورند.

مهاجرت به قبرس با استفاده از اخذ ویزای توریستی

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کشور قبرس از طریق ویزای توریستی است. توجه داشته باشید افرادی که این ویزا را به‌دست می‌آورند باید ثابت کنند که بعد از تمام شدن سفر خود به کشور خود برمی گردند. ازاین‌رو این روش از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به کشورهای مختلف نظیر کشور قبرس است. سفر به این کشور زیبا خاطره‌ای به‌یادماندنی برای شما به‌جای می‌گذارد.

مهاجرت از طریق تولد

افرادی که دارای پدر مادری باشند که تابعیت کشور قبرس را دارند می‌توانند تابعیت این کشور را به‌دست آورند. در موارد دیگر اگر شخصی پدر قبرسی داشته باشد می‌تواند تابعیت کشور قبرس را به‌دست آورد. البته باید اشاره‌کنیم که در این روش از کسب تابعیت و اقامت کشور قبرس یک سری قانون‌ها و محدودیت‌هایی وجود دارند.

جمع بندی

در این مطلب در مورد راه‌های گوناگون مهاجرت به کشور قبرس بحث کردیم. همان‌طور که اشاره شد برای کسب تابعیت و اقامت کشور قبرس راه‌های مختلفی نظیر دریافت ویزای تحصیلی و مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق تولد و ازدواج و… وجود دارد. افرادی که علاقه به مهاجرت تحصیلی دارند باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. این افراد می‌توانند در دانشگاه معروف و سطح بالا نیکوزیا (لفگشا) در رشته‌های روانشناسی و مدیریت هنر و حسابداری پزشکی و مهندسی و رشته‌های دیگر تحصیل کنند. همان‌طور که اشاره شد اگر فردی با شخصی که دارای تابعیت قبرس است ازدواج کنند می‌توانند اقامت کشور را به‌دست آورد.

سوالات متداول

چگونه می توان اقامت دائم قبرس شمالی را دریافت کرد؟

شرایط مختلفی برای اقامت دائم قبرس وجود دارد. برای مثال اگر به مدت ۶ سال به‌طور پیوسته و بدون سوءپیشینه در قبرس شمالی کار کنید، می توانید اقامت دائو را دریافت کنید.

راحت ترین راه برای مهاجرت به قبرس شمالی کدام است؟

راحت ترین راه می‌تواند برای هر شخص متفاوت باشد. اما به طور کلی مهاجرت از طریق خرید ملک و یا تحصیل در قبرس شمالی می تواند آسان تر باشد.

آیا فرزندان هم تابعیت این کشور را دارا هستند؟

اگر پدر و مادر هردو تابعیت قبرس را گرفته باشند، با تولد فرزند نیز، آن هم تابعیت قبرس را دارد و حتی نیاز نیست که پدر و مادر در قبرس باشند. همچنین اگر تابعیت پدر و مادر قبرس نباشد، نوزاد در صورتی که 5سال در قبرس زندگی کند، می‌تواند با صلاحدید دولت تبعه این کشور شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

قبرس شمالی اخیراً به‌عنوان یک مقصد سرمایه‌گذاری ایده آل با کیفیت زندگی بالا برای سرمایه‌گذاران خارجی و فرصت‌های تجاری آنها توجه زیادی را به خود

تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار ارزان‌تر است و همین دلیل موجب شده بسیاری از دانشجویان ایرانی

آنچه درخصوص آتی لایف یا انجمن تجار و سرمایه‌گذاران زندگی می‌گویند.

نظرات مشتریان آتی لایف

آنچه دیگران درخصوص آتی لایف یا انجمن تجار و سرمایه‌گذاران زندگی می‌گویند. بسیار خرسندیم که تلاش ما در آتی لایف، آمار رضایت‌مندی نزدیک به 98

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم