راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

ویزای تحصیلی قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » ویزا » ویزای تحصیلی قبرس شمالی
ویزای تحصیلی قبرس شمالی

امروزه بحث بورسیه و مهاجرت به کشورهای دیگر برای تحصیل ما بین تعداد بسیاری از دانشجویان ایرانی بسیار رایج شده است. یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های تحصیل برای تعداد بسیاری از جوانان دانشجو مهاجرت به‌منظور ادامه تحصیل یا دریافت بورسیه تحصیلی می‌باشد. بهترین مقصد برای ادامه تحصیل با هزینه‌های بسیار کم و سریع‌ترین راه برای مهاجرت تحصیلی تحصیل در کشور قبرس شمالی می‌باشد. ورود به کشور قبرس شمالی با هزینه‌های بسیار کم صورت می‌گیرد و زندگی و تحصیل در کشور شمالی قبرس بسیار راحت می‌باشد.

ویزای تحصیلی قبرس شمالی

ویزای تحصیلی در کشور قبرس شمالی درواقع یکی از انواع ویزاهای کشور قبرس می‌باشند که از دسته ویزای کوتاه‌مدت به‌حساب می‌آید. ویزای تحصیلی به دانشجویانی که در دانشگاه‌های کشور قبرس شمالی پذیرش می‌شوند، داده می‌شود. کشور قبرس شمالی در کشور عزیزمان ایران هیچ سفارتی ندارد و افراد باید یک ویزای فرودگاهی بگیرند. ویزای فرودگاهی جایگزین ویزای تحصیلی برای ایرانیان می‌باشد. نیازی به دریافت اخذ ویزا از سفارت قبرس شمالی از کشورهای دیگر نیست، افراد می‌توانند در زمان رسیدن به کشور قبرس شمالی تمامی مدارک اصلی و لازم را به مراکز معتبر مختص در این زمینه ارائه بدهند.
در زمان ورود به کشور قبرس شمالی و دریافت ویزا، این ویزا دارای اعتبار به مدت دو ماه می‌باشد و قبل از گذشت تاریخ معین‌ شده باید اقدام به تمدید تاریخ ویزا کرد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

هیچ محدودیت خاصی برای دانشجویان ایرانی که درصدد دریافت و کسب ویزا دانشجویی برای کشور قبرس شمالی هستند وجود ندارد، تنها لازمه این امر این است که فرد باید ۱۲ سال تحصیلات متوسطه خود را گذرانده باشد. افراد ایرانی برای ارسال مدارک به سفارت یا مصاحبه نیاز ندارند.
جالب‌ترین و مهم‌ترین نکته این است که داشتن مدرک آیلتس یا تافل ضروری و لازم نمی‌باشد. افراد می‌توانند قبل از شروع دوره‌های تحصیلی، یک دوره به مدت یک سال یا یک دوره فشرده در کلاس آموزش زبان، آموزش ببیند. شرایط اخذ ویزا برای دانشجویان کشورهای عربی دارای شرایط خاص می‌باشد و افراد باید تمام مراحل را به‌درستی طی کنند و به سفارت‌ها، کنسولگری‌ها، دفتر نمایندگی کشور قبرس شمالی که خارج از کشور خودشان می‌باشد مراجعه کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی

تمام افرادی که تا دیپلم مدرک دارند و یا دوره دبیرستان را تمام کرده‌اند، می‌توانند اقدام به دریافت اخذ ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیل در کشور قبرس شمالی کنند. دانشجویان درصورتی‌ که ۱۲ سال تحصیلات پیش‌دانشگاهی داشته باشند واجد شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیز می‌باشند. برای اخذ ویزای تحصیلی کشور قبرس شمالی در اولین قدم باید در یکی از دانشگاه‌های قبرس شمالی نامه پذیرش بگیرد. مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های قبرس شمالی متعدد می‌باشند از جمله:

  • سوابق تحصیلی همراه با ریز نمرات مقطع گذرانده شده
  • کپی از شناسنامه و کپی از کارت ملی
  • کپی از پاسپورت با حداقل ۶ ماه مدت اعتبار
  • عکس پرسنلی ۶ در ۴، چهار عدد

اقامت دائم قبرس شمالی با ویزای تحصیلی

پس از اتمام تحصیل فرد می‌تواند ویزای تحصیل را به ویزای کار در قبرس شمالی تبدیل کند.

  • با داشتن ویزای کار، به مدت ۶ سال بدون وقفه و سوء پیشینه در قبرس شمالی باید کار کرد.
  • یک خانه باید خریداری کرده باشد و درآمدی باید داشته باشد تا بتواند نیاز اعضای خانواده را بدون نیاز برآورده کند.
  • فرد باید ازلحاظ جسمی سلامت کامل داشته باشد و باید طبق قوانین قبرس شمالی عمل کند و قوانین را باید کاملاً رعایت کند.
  • افرادی که بیش از ۶۰ سال عمر دارند می‌توانند یک سال در کشور قبرس شمالی زندگی کنند تا اقامت دائم را دریافت کنند.

جمع بندی

ورود افراد به کشور قبرس شمالی با یک ویزای فرودگاهی سریع و راحت، پایین بودن میزان هزینه‌های تحصیلی و زندگی در کشور قبرس شمالی، وجود انواع بورسیه‌های تحصیلی این کشور و سایر موارد، کشور قبرس شمالی را به بهترین کشورهای مقصد برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است. افراد برای اقامت بلند مدت یا دائم در کشور قبرس شمالی می‌توانند درخواست مجوز اقامت دائم بگیرند، در صورت دریافت این اقامت می‌توانند تا هر زمان که بخواهند در این کشور اقامت داشته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

ویزای کار قبرس شمالی

ویزای کار قبرس شمالی

قبرس شمالی یکی از کشورهای پرطرفدار مابین شاغلان می‌باشد. کشور قبرس شمالی یکی از کشورهای محبوب و با بازار کار خوب می‌باشد. بازار کسب‌ و

تحصیل رشته پرستاری در قبرس شمالی

تحصیل رشته پرستاری در قبرس شمالی

پرستاری از دیرباز به‌عنوانیک رشته پرطرفدار با بازار کار خوب و درآمد بسیار مناسب در اکثر کشورها شناخته می‌شود. در این مقاله در مورد پرستاری

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم