راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

تحصیل رشته پرستاری در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » تحصیل » تحصیل رشته پرستاری در قبرس شمالی
تحصیل رشته پرستاری در قبرس شمالی

پرستاری از دیرباز به‌عنوانیک رشته پرطرفدار با بازار کار خوب و درآمد بسیار مناسب در اکثر کشورها شناخته می‌شود. در این مقاله در مورد پرستاری در قبرس و تحصیل در این زمینه صحبت می‌کنیم.

 قبرس کشوری است واقع در قاره آسیا که قسمت جنوبی آن بخشی از اتحادیه اروپا است. تحصیل در قبرس همیشه سکوی پرتابی برای دانشجویانی بوده که به کشورهای بزرگ اروپایی می‌روند؛ زیرا قسمت جنوبی آن در اتحادیه اروپا قرار دارد.

شرایط گرفتن پذیرش پرستاری از دانشگاه‌های قبرس

پس از دانلود فرم پذیرش پرستاری از دانشگاه‌های قبرس از وب‌سایت رسمی و آماده کردن مدارک باید آن‌ها را به‌طور مستقیم به دانشگاه موردنظر ارسال کرد. با این‌

حال، هر موسسه شرایط پذیرش جداگانه‌ای برای خود دارد، بنابراین باید برای فهمیدن جزئیات با دفتر پذیرش دانشگاه خود مشورت کنید.

برای ارسال درخواست از یک سال قبل آماده‌باشید. در برخی از برنامه‌ها قبل از ثبت نام پس از پرداخت هزینه‌ای در یک آزمون ورودی یا مصاحبه شرکت کنید. در اکثر موارد دانشگاه از شما می‌خواهد تا پاسپورت، گواهی تولد، گواهی تحصیلی و … خود را به همراه فرم درخواستی به زبان انگلیسی برای آن‌ها ارسال کنید. از همه مهم‌تر باید ثابت کنید که تمکن مالی کافی را برای پرداخت شهریه دارید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی رشته پرستاری در قبرس شمالی

شهروندانی به غیر از شهروندان اتحادیه اروپا که مایل به تحصیل در قبرس هستند باید ویزای تحصیلی قبرس را دریافت کنند. اگر دانشجویی بخواهد بیش از ۹۰ روز در قبرس ساکن شود به ویزای دانشجویی قبرس نیاز دارد.

 شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس (انجمن تجارت آزاد اروپا) نیازی به تهیه ویزا ندارند. زیرا قوانین معافیت ویزا برای شهروندان اتحادیه اروپا/EFTA فقط برای اقامت کوتاه‌مدت (تا ۹۰ روز) برقرار است. ازآنجایی‌که قبرس بخشی از اتحادیه اروپا است، برخی از شهروندان اتحادیه اروپا برای سفر، تحصیل یا کار در قبرس نیازی به تهیه ویزا ندارند.

پیش نیازهای لازم برای تحصیل در رشته پرستاری در قبرس شمالی

تدریس در دانشگاه‌های خصوصی قبرس شمالی با زبان انگلیسی است. درحالی‌که در دانشگاه دولتی برای رفاه حال دانشجویان و پیشرفت  دانش آنها دوره‌هایی به زبان انگلیسی به مدت یک ماه تشکیل می‌شود. در دانشگاه‌ها قبل از پذیرش، مهارت‌های زبان انگلیسی شما  تأیید خواهد شد. هیچ سیستم رسمی برای آزمون زبان وجود ندارد، بنابراین آیلتس (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی) بیشتر ملاک کار آن‌ها است. طبق فرآیند بولونیا، مدارک دانشگاهی اخذشده در قبرس به‌طور مستقیم با مدارک تحصیلی انگلیسی قابل‌مقایسه است، بنابراین کارفرمایان در تشخیص آنها مشکلی نخواهند داشت.

هزینه تحصیل رشته پرستاری در قبرس شمالی

مهم‌ترین دغدغه دانشجویانی که متقاضی تحصیل در رشته پرستاری قبرس شمالی هستند، هزینه تحصیلات است. هر دانشجو قبل از ورود باید هزینه رشته خود را بداند تا بتواند با برنامه‌ریزی مناسب این دوره را به‌پایان برساند. دوره پرستاری در قبرس ۴ سال طول می‌کشد.

پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان می‌توانند وارد تحصیلات تکمیلی شوند. علاوه بر این، برنامه پرستاری به‌عنوان یک مدرک قابل‌ انتقال مستقیم در اروپا شناخته‌ شده و فارغ‌التحصیلان می‌توانند در صورت درخواست ثبت‌نام در انجمن پرستاران و رعایت شرایط زبان کشورشان، در هر نقطه از اروپا کار کنند.

دانشگاه‌های برتر در رشته پرستاری در قبرس شمالی

بیشتر دانشگاه‌های قبرس شمالی رشته پرستاری را تدریس می‌کنند. دانشگاه مدیترانه شرقی بهترین دانشگاه قبرس شمالی در سال ۲۰۲۲  با داشتن رتبه جهانی ۵۰۱ در سیستم رتبه‌بندی TIMES و بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته پرستاری در این کشور شناخته شد. در زیر لیستی از دانشگاه‌های برتر برای تحصیل در رشته پرستاری نام برده‌ایم.

  • دانشگاه نیکوزیا «University of Nicosia»
  • دانشگاه خاور نزدیک «Near East University»
  • دانشگاه گیرنه، کارینیا «University of Kyrenia»
  • دانشگاه علوم قبرس «Cyprus science university»
  • دانشگاه اروپایی لفکه «European University of Lefke»
  • دانشگاه مدیترانه شرقی «Eastern Mediterranean University»
  • دانشگاه بین‌المللی قبرس «Eastern Mediterranean University»

اشتغال و اقامت بعد از فارغ التحصیلی در رشته  پرستاری در قبرس شمالی

پس از اتمام تحصیلات پرستاری در قبرس شمالی، دانشجویان این فرصت رادارند تا برای چند ماه در این کشور به دنبال کار بگردند. مجوز کار در قبرس شمالی توسط کارفرما صادرشده و همین مجوز منجر به اخذ ویزای کار برای قبرس شمالی می‌شود.

بنابراین یک دانشجو با حضور فعال در کلاس‌های عملی در طول دوران تحصیل، می‌تواند با جلب رضایت مسئولان بیمارستان شانس اشتغال خود را بالا ببرد.

بسیاری از دانشگاه‌ها در قبرس شمالی دارای بخش‌‌های ویژه‌ای هستند که به فارغ‌التحصیلان برای پیدا کردن شغل مناسب و اقامت در این کشور کمک می‌کنند، بنابراین عده زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه قبرس شمالی طی ۳ ماه بعد از اتمام تحصیلات در بهترین مکان‌ها مشغول به‌کار می‌شوند. ارتقا دادن سطح زبان انگلیسی و تقویت زبان ترکی می‌تواند راه را برای آینده شغلی درخشان هر دانشجویی در این کشور هموار کند.

سخن آخر

پرستاری باکیفیت زندگی انسان و درنتیجه سلامت افراد، خانواده‌ها و جوامع سروکار دارد، مطالعه پرستاری در قبرس بر خدمات پشتیبانی پرستاری به‌عنوان عضو فعال تیم بهداشتی برای پیشگیری، درمان و توان‌بخشی از بیماری‌ها متمرکز است.

دانشجویان در حین تحصیل در این رشته توانایی تفکر تحلیلی و انتقادی در زمینه‌های آموزش و پژوهش پرستاری، مراقبت‌های پرستاری، روش‌ها و تغییرات ابتکاری، مسئولیت یادگیری مادام‌العمر و رشد فردی و استفاده از رویکردها و روش‌های نوآورانه را خواهند داشت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

شرایط تحصیل دکتری در قبرس شمالی

شرایط تحصیل دکتری در قبرس شمالی

در زمان‌های قدیم برای آموختن علم پزشکی افراد از تجربیات دیگران استفاده می‌کردند. آنها سعی کردند با روش‌های آزمون‌ و خطا علت و علاج برخی

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم