راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

معایب زندگی در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » مهاجرت » معایب زندگی در قبرس شمالی
معایب زندگی در قبرس شمالی

آیا زندگی در قبرس شمالی معایبی هم دارد؟ آیا معایب زندگی در قبرس به حدی است که در تصمیم‌گیری در مورد آینده تردید داشته باشید؟ ما را همراهی بفرمایید برای شناخت معایب جزیره قبرس شمالی.

هزینه‌های غیرمنتظره

یکی از معایب زندگی در قبرس شمالی هزینه‌های غیرمنتظره‌ای است که در فرآیند خرید ملک با آن مواجه می‌شوید. خوشبختانه باکمی تحقیق و مشورت دقیق با افراد مورد اعتماد می‌توان این مشکلات را برطرف کرد. اما اگر مراقب نباشید، ممکن است ملکی به شما پیشنهاد می‌دهند یک ملک قدیمی باشد و هزینه‌های گزاف و غیرقابل‌ پیش‌بینی برای تعمیرات به شما تحمیل شود. یا بدتر از آن، با شرکت‌های کلاه‌بردار مواجه شوید.

مالیات برای اشخاص حقیقی

بدون شک مالیات بر درآمد حقیقی یکی از معایب زندگی در قبرس است. البته شکی نیست که هدف از این مالیات‌ها ارتقای کیفیت زندگی و توسعه زیرساخت‌ها و امکانات جزیره است. اما اختصاص دادن 35 درصد از درآمد شما برای پرداخت مالیات کمی سخت است و هضم آن زمان می‌برد اگرچه که در خیلی از کشورها نرخ مالیات بستگی به نوع درآمد و شغل بسیار بالاتر از قبرس هم هست.

درآمدهای نه چندان بالا

هزینه زندگی در قبرس شمالی پایین است، اما برخی از مشاغل محلی مثل کارگر مزرعه، درآمد بسیار پایین و دور از حداقل ایده آل دارند. این درآمد پایین از معایب زندگی در قبرس شمالی است. اما بازهم تاکید می‌کنیم که برای برخی از مشاغل این‌گونه است و اگر سرمایه یا تخصص خاصی دارید در مورد شما صدق نمی‌کند.
به‌ عنوان‌ مثال، این پدیده در بخش کشاورزی بارزتر است. حقوق یک کشاورز ممکن است کمتر از هزار دلار در ماه باشد، درحالی‌که از هیچ مزیتی مانند مسکن یا رفاه برخوردار نیست. البته لازم به یادآوری است، اگر شما با تخصص یا ویزای کار وارد قبرس شوید، برای همان شغل و سطح مهارت نسبت به سایر کشورهای اروپایی درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

دریافت اقامت دائم با کمی دردسر

یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم در قبرس شمالی خرید ملک است و می‌توان گفت یکی از راه‌های آسان برای اخذ پاسپورت محسوب می‌شود. اما این روش علاوه بر گران بودن، دارای قوانین متعددی نیز می‌باشد. به‌عنوان‌مثال:

  • یک سرمایه‌گذار و همسرش نمی‌توانند و نباید در قبرس کارمند باشند. به این معنی که اگر سرمایه‌گذار و سهامدار هستند، باید از همین راه درآمد داشته باشند.
  • کودکانی که سن آنها خارج از محدوده سنی بین هشت تا بیست و پنج سال است نمی‌توانند اجازه اقامت بگیرند.
  • یا خانه‌ای که می‌خرند باید نوساز و دست اول باشد.

اشتغال دانشجویان خارجی

اگر به‌عنوان سرمایه‌گذار به جزیره قبرس شمالی بروید و هدفتان راه‌اندازی کسب‌وکار است، تقریباً با هیچ مشکل مالی مواجه نخواهید شد. اما اگر دانشجویی زندگی کنید و پول زیادی نداشته باشید، شرایط کمی سخت می‌شود. یکی از معایب زندگی در قبرس شمالی این است که یافتن کار برای دانشجویان بین‌المللی دشوار است و اگر شغلی پیدا کنند درآمد چندانی نخواهند داشت. البته همیشه استثناهایی وجود دارد، اما نباید به شانس تکیه کرد.

محدودیت در سفر به جزیره

قبرس شمالی جزیره‌ای است که به آرام و خلوت بودنش شهرت دارد به همین دلیل نمی‌توان انتظار داشت که رفت‌وآمد در آن زیاد باشد. پروازهای رفت‌وبرگشت به جزیره به‌گونه‌ای است که شما گزینه‌های زیادی برای تردد ندارید و هرلحظه نمی‌توانید بلیت تهیه کنید. این تا حدودی در مورد سفرهای آبی نیز صادق است. اما اگر شغل شما نیاز به مسافرت مداوم ندارد، این محدودیت برای شما مشکلی ایجاد نمی‌کند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

خرید واحد تجاری در قبرس شمالی

خرید واحد تجاری در قبرس شمالی

خرید ملک تجاری در قبرس شمالی می‌تواند یک گزینه سودآور باشد؛ زیرا مکانی پویا برای بازار املاک و مستغلات است. کلیه ساختمان‌هایی که به‌ منظور

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم