راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

راهنمای تمدید اقامت در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » اقامت » راهنمای تمدید اقامت در قبرس شمالی
راهنمای تمدید اقامت در قبرس شمالی

هر کشوری روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت قانونی دارد. مهم‌ترین آنها نحوه اخذ پذیرش دانشجو، خرید ملک، مسکن، ویلا یا مغازه است.

به‌ طور کلی اگر بخواهیم روند تمدید یا گرفتن اقامت را شرح دهیم باید این‌ گونه بیان کنیم که کلیه متقاضیان باید قوانین کلی و مکتوب کشور موردنظر را رعایت کنند. پس از ثبت‌نام و طی مراحل مدیریت باید آن را در پورتال مهاجرت قبرس شمالی فعال کنید. بعد بارگذاری مدارک مربوط و پرداخت مالیات، اقامت خود را دریافت می‌کنید.

انواع اقامت در قبرس شمالی

مسافران هر بار که وارد قبرس شمالی می‌شوند ویزای توریستی دریافت می‌کنند. به‌طور معمول مدت‌زمان این ویزا 90 روز است و قبل از تاریخ انقضای آن فرد باید کشور را ترک کند تا جریمه نشود.

کسانی که قصد بازنشستگی در قبرس شمالی دارند و بیش از شصت سال سن دارند، نیازی به دریافت مجوز اقامت در این کشور را ندارند.

هر فردی که وارد قبرس شمالی می‌شود مجاز است تا 90 روز در این کشور بماند. اگر فردی بخواهد بیش از 90 روز در این کشور بماند باید اجازه اقامت بگیرد. بسته به نوع و هدف سفر شما به قبرس شمالی، ویزای خاصی برای شما صادر می‌شود که به شما اجازه می‌دهد برای مدت کوتاه یا طولانی در این کشور بمانید. انواع اقامت در قبرس شمالی را می‌توان در دو دسته طبقه‌بندی کرد که هرکدام زیر مجموعه و قوانین خاصی برای خود دارند:

اقامت کوتاه مدت قبرس شمالی

برای ورود به کشور قبرس شمالی و اخذ اقامت ابتدا باید ویزای قبرس شمالی را دریافت کنید. انواع اقامت‌های کوتاه‌مدت در قبرس شمالی و مدت اعتبار هر کدام در زیر توضیح داده‌ شده است. ویزای کوتاه‌ مدت با توجه به‌روزهای درخواستی مسافر برای مقاصد غیر مهاجرتی و برای اقامت کمتر از سه ماه صادر می‌شود.

اقامت کوتاه‌ مدت برای کارهای تجاری در قبرس شمالی

ویزای توریستی قبرس شمالی برای مقاصد گردشگری و تفریحی حداکثر به مدت 30 روز برای بازدید از این کشور صادر می‌شود.

اقامت کوتاه مدت قبرس شمالی در زمان فعالیت‌های فرهنگی یا ورزشی

این نوع ویزا حداکثر به مدت 90 روز صادر می‌شود و بستگی به مدت‌ زمان جشنواره‌ها، رویدادهای فرهنگی یا هنری و رویدادهای ورزشی دارد.

 اقامت کوتاه مدت قبرس شمالی برای هدف تحصیل

ویزای ورودی تا 90 روز برای تحصیل، برنامه‌های تبادل دانشجو، کارآموزی و غیره ارائه می‌شود.

اقامت دائم قبرس شمالی

اقامت دائم در قبرس شمالی یک وضعیت قانونی است که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا و افراد واجد شرایط اجازه می‌دهد بدون محدودیت وارد کشور شوند و اقامت دائم دریافت کنند. این نوع اقامت منقضی نمی‌شود، بنابراین دارنده مجوز نیازی به تمدید آن ندارد.

اقامت دائم در قبرس شمالی با ثبت کردن شرکت

برای ثبت شرکت در قبرس شمالی به حداقل دو نفر نیاز دارید که یکی از آنها باید ترک قبرس شمالی باشد.

اقامت دائم در قبرس شمالی با خرید و معامله ملک

این اقامت مناسب افرادی هست که توانایی خرید ملک در قبرس شمالی را دارند و می‌توانند روی املاک سرمایه‌گذاری کنند، که به راحتی و با خرید یک واحد آپارتمانی با حداقل قیمت هم می‌توان این اقامت را دریافت کرد.

اقامت دائم از طریق کار

برای دریافت این نوع اقامت، باید از یک کارفرما در قبرس شمالی پیشنهاد شغلی دریافت کنید و پس از دریافت مجوز و شروع کار می‌توانید به‌ صورت دائم در این کشور ساکن شوید.

اقامت دائم قبرس شمالی با اقامت پی‌درپی

شهروندانی که جز دسته غیر اتحادیه اروپا هستند می‌توانند در کنار همسر و فرزندان خود به‌طور قانونی و مداوم در قبرس شمالی به مدت 6 سال اقامت داشته باشند.

ازدواج و گرفتن اقامت دائم

آسان‌ترین و سودآورترین راه برای اخذ اقامت دائم این کشور ازدواج است که بعد از 3 سال اقامت شما به‌صورت دائم ثبت می‌شود.

تولد کودک و اخذ اقامت دائم

اگر کودکی که والدین او شهروند قبرس شمالی هستند در این کشور متولد شود، بدون توجه به محل تولد، شهروند آن کشور خواهد بود. افرادی که قبل از 18 سالگی در قبرس شمالی زندگی کرده‌اند می‌توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

سخن آخر

یکی از امن‌ترین کشورهای جهان با زمستان‌های معتدل، سرسبزی و جاذبه‌های گردشگری، قبرس شمالی است که به مقصد بسیاری از مهاجران تبدیل‌شده است که می‌خواهند زندگی مرفه و آرامی داشته باشند. مراحل ساده‌ای که برای اقامت در قبرس شمالی قرار داده‌اند باعث شده تا مهاجران علاقه زیادی برای سکونت در این کشور نشان دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

ویزای تحصیلی قبرس شمالی

ویزای تحصیلی قبرس شمالی

امروزه بحث بورسیه و مهاجرت به کشورهای دیگر برای تحصیل ما بین تعداد بسیاری از دانشجویان ایرانی بسیار رایج شده است. یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم