راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

مقایسه قبرس شمالی با جنوبی

مسیر: آتی لایف » مهاجرت » مقایسه قبرس شمالی با جنوبی
مقایسه قبرس شمالی با جنوبی

با توجه به اینکه افراد مختلفی هستند که در رابطه با مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی اظهارنظر می‌کنند، بنابراین جواب دادن به این سؤال کار آسانی نخواهد بود. در حالت کلی جواب دادن به این سؤال بستگی به دیدگاه و علاقه شما دارد و اینکه هدف شما برای رفتن به قبرس چیست. ما در این مقاله، قبرس شمالی و جنوبی را ازلحاظ مختلفی با یکدیگر مورد مقایسه قرار می‌دهیم و توصیه می‌کنیم تا آخر مطلب ما را همراهی کنید.

آشنایی کلی با قبرس شمالی و قبرس جنوبی

کشور قبرس جزیره‌ای است که در دریای مدیترانه به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. بخش شمالی قبرس، ترک‌نشین بوده و تحت حمایت کامل کشور ترکیه است که پایتخت قبرس شمالی، شهر لفکوشا محسوب می‌شود. واحد پول قبرس شمالی، لیر ترکیه است و برخی از سرمایه‌گذاری‌ها و معاملات مانند خرید ملک، ماشین و غیره در قبرس شمالی صورت می‌گیرد که با واحد پولی پوند انجام می‌شود.
قبرس جنوبی نیز به قبرس یونانی نشین معروف است و تحت حمایت کامل کشور یونان به شمار می‌رود. واحد پول قبرس جنوبی، یورو است که مردم آن به زبان یونانی صحبت می‌کنند و قبرس جنوبی را با توجه به اینکه عضو اتحادیه اروپاست، می‌توان آن را کشوری اروپایی دانست. قبرس جنوبی نسبت به بخش شمالی قبرس نسبتاً مدرن‌تر و پیشرفته‌تر بوده و هرکجا سخنی از قبرس به میان آمده منظور قبرس جنوبی بوده است.

شرایط تحصیل در قبرس شمالی و جنوبی

یکی از راه‌های مهاجرتی پرطرفدار در بین ایرانیان، مهاجرت تحصیلی است که اتفاقاً کشور قبرس نیز از مناطقی است که مهاجرین و گردشگران زیادی را در خود می‌بیند. دانشگاه‌ها و مؤسسات عالی در قبرس شمالی و جنوبی، به‌صورت‌های خصوصی و دولتی مشغول به فعالیت هستند. این مؤسسات از استانداردها و متدهای اروپایی استفاده می‌کنند و زبان تحصیلات در آن انگلیسی است.
تحصیلات عالی در قبرس شمالی و جنوبی در دوره کارشناسی به‌صورت 3 ساله، کارشناسی ارشد به‌صورت 2 ساله و دوره دکتری نیز به‌صورت 4 ساله خواهد بود. با توجه به اینکه قبرس شمالی دارای دانشگاه‌های بسیاری است که همگی جزو بهترین دانشگاه‌های جهان هستند، می‌توان قسمت شمالی قبرس را ازنظر تحصیلی بهتر دانست. دانشگاه‌های قبرس شمالی رتبه بسیار خوبی در سطح بین‌الملل دارد و در حالت کلی مدارک اکثر دانشگاه‌های قبرس مورد تأیید کل دنیا است.

شرایط کاری در قبرس شمالی و جنوبی

اطلاع کامل از شرایط کاری و مهاجرت به کشوری دیگر امری معقولانه است که قبرس شمالی و جنوبی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. بازار کاری در قبرس شمالی و جنوبی با یکدیگر مشابه‌اند و با در نظر گرفتن میزان درآمد ماهیانه و نرخ بیکاری در این دو قسمت، متوجه خواهیم شد که نرخ بیکاری در قبرس شمالی کم‌تر از قبرس جنوبی است. همچنین میانگین درآمد ماهیانه در قبرس شمالی نسبت به به قبرس جنوبی کم‌تر است.

سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی و جنوبی

سالانه افراد زیادی به کشور قبرس شمالی مهاجرت می‌کنند و این باعث شده نرخ قیمت املاک در این کشور مدام در حال افزایش باشد. به‌طوری‌که با خرید یک ملک در قبرس شمالی در عرض یکی دو سال آینده سودی پنج برابری عایدتان می‌شود. و با توجه به این‌که کشور قبرس جنوبی دارای جمعیت بالایی است، چنین سودی را در سرمایه‌گذاری در قبرس جنوبی تجربه نخواهید کرد.

سخن پایانی

قبرس جزیره‌ای خوش آب‌وهوا در دریای مدیترانه است که چند سالی است که به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است. هرکدام از این قسمت‌ها دولت مجزا، زبان و پول رسمی متفاوتی دارند و مقایسه قبرس شمالی و جنوبی نشان می‌دهد که این دو ازنظر آب و هوایی و طبیعت با یکدیگر مشابه هستند. انتخاب این دو کشور برای مهاجرت بستگی به هدف شما دارد و اگر به دنبال امکانات رفاهی بالا و مهاجرتی ارزان هستید، می‌توانید قبرس شمالی را انتخاب کنید. کشور قبرس جنوبی هم با توجه به اینکه جزو کشورهای اروپایی محسوب می‌شود، می‌تواند گزینه شما برای مهاجرت باشد.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم