راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » تحصیل » شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی
شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی

دندانپزشکی یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در قبرس شمالی است که متقاضیان بالایی در بین دانشجویان داخلی و خارجی دارد. دانشگاه‌های قبرس شمالی که دوره‌های دندانپزشکی را ارائه می‌دهند به دلیل امکانات بسیار مناسب و تجهیزات جدید در سطح جهانی شناخته شده‌اند. مدارکی که این دانشگاه‌ها به دانشجویان خود می‌دهند در بسیاری از نقاط جهان معتبر بوده و فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها می‌توانند پس از تکمیل مدارک در قبرس شمالی یا یکی دیگر از کشورهای اروپایی مشغول به‌کار شوند.

اساتیدی که در دانشگاه قبرس شمالی دروس دندانپزشکی تدریس می‌کنند از بهترین اساتید دنیا هستند که از کشورهای مختلف اروپایی به قبرس شمالی آمده‌اند. درنتیجه می‌توان سطح تحصیلات بسیار خوبی را برای دانشگاه این کشور انتظار داشت.

برنامه درسی (curriculum) رشته دندانپزشکی که در دانشگاههای قبرس تدریس می‌شود با بهترین کشورهای اروپایی مطابقت دارد و از این‌ رو دانشگاه‌های دندانپزشکی قبرس شمالی از نظر رتبه جهانی در جایگاه خوبی در بین سایر دانشگاه‌ها قرار دارند.

تعداد ترم های مجاز برای اخذ مدرک  دندانپزشکی در قبرس شمالی

5 سال (10 ترم) طول می‌کشد تا شما در قبرس شمالی مدرک دندانپزشکی بگیرید البته این 10 ترم شامل سه دوره می‌باشد.

ترم اول تا چهارم: در این دوره دروس اصلی و اجباری به دانشجویان آموزش داده می‌شود. دانشجویان با گذراندن درس‌های آناتومی بدن و دندان، بیماری‌های دندان و دهان و … تا حدودی اصول اولیه برای این رشته را یاد می‌گیرند. درس مهم دیگری که در این دوره به دانشجویان آموزش می‌دهند یادگیری نحوه برخورد با بیمار و مهارت‌های اجتماعی مورد نیاز به عنوان یک دندان‌پزشک است.

ترم پنجم تا هشتم: در این دوره که به دوره «پیش بالینی» معروف است، دانشجویان با مفاهیم نظری و کاربردی آشنا می‌شوند و به‌تدریج با انواع بیماری‌های دهان و دندان  و درمان‌های مختلف آن آشنا می‌شوند. مجموعه این دروس دوره در قالب کارگاه‌هایی برگزار می‌گردد که دانشجویان باید حتماً در همه آن‌ها شرکت کنند.

ترم ۹ و ۱۰: مفاهیم تدریس شده در این دوره کاملاً کاربردی بوده و کارورزان در کلینیک‌های مختلف به‌کار عملی می‌پردازند.

دانشگاه های معروف برای تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در قبرس شمالی

دانشگاه لفکه: دندانپزشکی در این دانشگاه به مدت پنج سال به دانشجویان آموزش داده می‌شود که در پایان به آنها مدرک بین‌المللی اعطا شود. این دانشگاه دارای آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌های مجهزی در دانشگاه است که به دانشجویان امکان انجام فعالیت‌های مختلف ازجمله برنامه‌های جراحی، ایمپلنت و غیره را می‌دهد. همه این‌ها نکات خوبی است که فرصت‌های خوبی برای یادگیری دانشجویان فراهم می‌کند.

این دانشگاه سالیانه حدود 16٬400 یورو برای تحصیل در مقطع کارشناسی هزینه دارد که البته با 50 درصد بورسیه برای دانشجویان خارجی این مبلغ حدود 8٬000 یورو می‌باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید تقریباً 350 تا 450 یورو در هر ترم پرداخت شود.

دانشگاه بین‌المللی قبرس: یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های قبرس که دوره‌های دندانپزشکی را به زبان‌های ترکی، استانبولی و انگلیسی تدریس می‌کند. در این دانشگاه باید حدود 10٬000 یورو در سال پرداخت کنید.

دانشگاه خاور نزدیک: یکی از بهترین دانشگاه‌های قبرس واقع در شهر فاماگوستا که جزو 1000 دانشگاه برتر دنیا بوده و رتبه‌بندی جهانی خوبی دارد. هزینه تحصیل حدود 9٬400 یورو در سال در مقطع کارشناسی در این دانشگاه است. اما البته اگر بخواهید در کنار آن در زبان انگلیسی هم تحصیل کنید، این هزینه به حدود 12٬000 یورو در سال می‌رسد.

دانشگاه گیرنه (Karina): یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های قبرس شمالی در شهر گیرنه که رشته دندانپزشکی برای تحصیل دارد دانشگاه گیرنه است. اگر می‌خواهید در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی تحصیل کنید، باید هزینه سالانه 12 هزار یورو را در نظر بگیرید.

البته باید توجه به این نکته مهم داشته باشید که هزینه فوق تنها برای خرج تحصیل در این کشور است و هزینه زندگی باید جداگانه محاسبه شود.

شرایط پذیرفته شدن در رشته دندان‌پزشکی دانشگاه‌های قبرس شمالی

هر یک از دانشگاه‌های ذکرشده شرایط خاص خود رادارند؛ اما به‌طورکلی می‌توان مدارک زیر را برای پذیرفته شدن در رشته دندان‌پزشکی دانشگاه‌های قبرس شمالی در نظر گرفت:

  • اخذ حداقل معدل 16 برای مدرک دبیرستان
  • کپی پاسپورت
  • کپی شناسنامه
  • کارنامه سطح تحصیلات قبلی

به یاد داشته باشید که برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور نیازی به مدرک زبان ندارید، فقط باید به دانشگاه بروید و یک دوره زبان را به مدت یک سال (که حدود 2500 یورو هزینه دارد) بگذرانید. درواقع داشتن مدرک زبان از قبل روند پذیرش را آسان‌تر خواهد کرد.

بورسیه برای تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در کشور قبرس شمالی

اکثر دانشگاه‌های قبرس شمالی به دانشجویان خود بورسیه می‌دهند که البته میزان آن بسته به دانشگاه و شرایط دانشجو متفاوت است. مبلغ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان می‌تواند از ۲۵٪ تا ۱۰۰٪ باشد. به طور کلی برای دریافت بورسیه مدارک زیر مورد نیاز است:

  • فرم درخواست بورسیه تکمیل و امضا شده توسط متقاضی
  • ۲ قطعه عکس
  • کپی پاسپورت متقاضی
  • توصیه نامه ها
  • ترجمه معتبر انگلیسی یا ترکی مدارک تحصیلی قبلی به همراه اصل و کپی مدارک

دوره‌های پیشنهادی برای دندانپزشکی در دانشگاه‌های قبرس شمالی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. دانشجویانی که متقاضی تحصیل در این زمینه هستند به بیش از پنج هزار آموزش نیاز دارند. این تعداد ساعت شامل تقریباً 300 واحد است که دانشجویان باید با موفقیت آن را تکمیل کنند. موفقیت در رشته دندانپزشکی مستلزم یک پایه علمی محکم و درک مفاهیم بالینی است.

سخن پایانی

دانشجویان باید با تأکید بر مهارت‌هایی مانند کار گروهی و مهارت‌های ارتباطی با سایر متخصصان پزشکی، نقش فعالی در بهبود سلامت خانواده ایفا کنند. هنگامی‌که در دانشگاه قبرس شمالی تحصیل می‌کنید، می‌توانید این مهارت‌ها را گسترش دهید تا به یک دندانپزشک موفق و حرفه‌ای تبدیل شوید. زمانی که در دانشگاه‌های قبرس شمالی تحصیل می‌کنید، می‌توانید در زمینه‌های مختلف در حوزه دندانپزشکی دانش کسب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

اقامت قبرس شمالی

اقامت قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی آب‌ و هوای مدیترانه‌ای دارد و به دلیل موقعیت جغرافیایی آن تابستان‌های طولانی دارد و بهترین گزینه برای تفریحات ساحلی و آبی

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم