راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس: 09127337686

ایمیل: info@atilife.com

تحصیل رایگان در قبرس شمالی

مسیر: آتی لایف » تحصیل » تحصیل رایگان در قبرس شمالی
تحصیل رایگان در قبرس شمالی

با اخذ بورسیه تحصیلی به‌ راحتی می‌توانید در دانشگاه‌های معروف این کشور به‌ صورت رایگان تحصیل کنید و جالب است بدانید که این کشور یک پل برای ورود به دانشگاه‌های معتبر اروپایی است. همچنین در مقطع لیسانس بیشتر دانشگاه‌های قبرس شمالی به دانشجویان بورسیه ارائه می‌دهند. اگر شما قصد تحصیل رایگان در قبرس شمالی را دارید بهتر است در مقطع لیسانس اقدام به اخذ بورسیه نمایید. در ادامه درباره شرایط تحصیل رایگان در کشور قبرس شمالی و مدارک و انواع بورسیه اطلاعاتی ارائه می‌دهیم.

شرایط تحصیل رایگان در کشور قبرس شمالی

قبرس شمالی از کشورهای عالی برای ادامه تحصیل می‌باشد و دارای دانشگاه‌های برتر است که در آن اساتید برجسته‌ای فعالیت می‌کنند. امکان تحصیل رایگان در قبرس شمالی از طریق اخذ بورسیه امکان‌پذیر می‌باشد. با اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور می‌توانید از تحصیل رایگان بهره‌مند شوید و در دانشگاه‌های قبرس شمالی که در رتبه‌بندی جهانی قرار دارند به تحصیل بپردازید. هزینه تحصیل با اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور بسیار مقرون به‌ صرفه است و از آنجایی‌ که از لحاظ مسافت به کشور ما نزدیک می‌باشد بهترین مقصد برای ادامه تحصیل است. توجه کنید در صورتی‌ که بورسیه دانشگاه قبرس شمالی را دریافت کردید باید مبلغی را برای تحصیل و هزینه در این کشور کنار بگذارید، چرا که در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کاملاً رایگان وجود ندارد. همچنین، تنها دانشگاه علوم قبرس شمالی بورسیه ۱۰۰ درصدی به دانشجویان اعطا می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل رایگان در کشور قبرس شمالی

برای تحصیل رایگان در قبرس شمالی باید مدارک مورد نیاز را به دانشگاه مربوطه ارائه دهید اما توجه کنید که شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه‌های این کشور تفاوت چندانی با هم ندارند. مدارک مورد نیاز شامل پر کردن و امضای فرم درخواست، گواهی دانشجویی مخصوص دانشجویان کارشناسی، گذرنامه و رونوشت سوابق تحصیلی، کپی مدارک تحصیلی قبلی و تحصیلات تکمیلی که باید به زبان رسمی انگلیسی و ترکی ترجمه‌ شده باشد، توصیه‌ نامه مخصوص متقاضیان تحصیلات تکمیلی، دو قطعه عکس، مدرک زبان در صورت وجود، همان‌طور که گفتیم داشتن مدرک زبان الزامی نیست.

انواع بورسیه تحصیلی در کشور قبرس شمالی

اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی بسته به معدل و مدرک زبان، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی، شرایط سنی و غیره متفاوت است. در این کشور دو نوع بورسیه تحصیلی وجود دارد که بورسیه تحصیلی کامل و بورسیه تحصیلی جزئی قبرس شمالی می‌باشند. توجه داشته باشید که اخذ بورسیه تحصیلی آن‌ قدر هم که فکر می‌کنید کار آسانی نیست، چرا که باید برای اخذ بورسیه تحصیلی معدل بالا و رزومه بسیار عالی داشته باشید. البته در دانشگاه قبرس شمالی به دانشجویان بین‌المللی ۲۵ تا صد درصد بورسیه تحصیلی اعطا می‌شود و هرچقدر که رزومه شما بهتر باشد مطمئناً پوشش بورسیه تحصیلی شما افزایش می‌یابد. دانشگاه مدیترانه شرقی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور قبرس شمالی بوده که به دانشجویان بین‌المللی که پذیرش دانشگاه را دریافت می‌کنند ۲۵ تا ۵۰ درصد بورسیه تحصیلی اعطا می‌نماید. دانشگاه خاور نزدیک قبرس شمالی نیز از دیگر دانشگاه‌های برتر در کشور قبرس شمالی بوده که به دانشجویان بین‌المللی ۵۰ درصد بورسیه تحصیلی ارائه می‌نماید.

مزایای تحصیل در کشور قبرس شمالی

 از مزایای تحصیل در قبرس شمالی می‌توان به این مورد اشاره کرد که دانشجویان بین‌المللی که وارد کشور قبرس شمالی می‌شوند می‌توانند پس از فارغ التحصیلی کار بیابند. همچنین هزینه‌های زندگی در کشور قبرس شمالی نسبت به شهرهای اروپایی و آمریکایی کاملاً مقرون به‌ صرفه است. کشور قبرس شمالی یک کشور بسیار امن بوده و در دانشگاه‌های برتر آن تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی پیشرفته وجود دارد. همچنین برای ورود به کشور قبرس شمالی نیاز به اخذ ویزای قبرس شمالی ندارید. خوابگاه‌های دانشجویی کشور قبرس شمالی امکانات کاملی دارند و دارای تجهیزات مناسبی هستند و در دانشگاه‌های این کشور به دو زبان انگلیسی و ترکی تدریس می‌شود. از مزیت تحصیل در قبرس شمالی این است که شما بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی می‌توانید بورس تحصیلی این کشور را دریافت کنید اما توجه کنید که برای این که در دانشگاه‌های معتبر قبرس شمالی ادامه تحصیل دهید باید زبان انگلیسی بلد باشید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مقالات مرتبط

تحصیل به زبان انگلیسی در قبرس شمالی

تحصیل به زبان انگلیسی در قبرس شمالی

قبرس شمالی یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان به‌خصوص برای ایرانیان است. دانشگاه‌های این منطقه از کیفیت بالایی برخوردار هستند و شهرت جهانی دارند.

ویزای تحصیلی قبرس شمالی

ویزای تحصیلی قبرس شمالی

امروزه بحث بورسیه و مهاجرت به کشورهای دیگر برای تحصیل ما بین تعداد بسیاری از دانشجویان ایرانی بسیار رایج شده است. یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم

تا

بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری ملکی یا ایجاد درآمد ارزی و توسعه کسب‌وکارتان را در خارج از کشور به شما توضیح و مشاوره دهیم